Уряд США виділив $176 мільйонів на розробку вакцини проти пташиного грипу

Джерело: Reuters

Американський уряд виділив 176 мільйонів доларів компанії Moderna на виготовлення вакцини проти пташиного грипу на тлі спалаху інфекції серед корів у кількох штатах.

Кошти Управління перспективних біомедичних досліджень і розробок США будуть використані для завершення останньої стадії розробки та тестування допандемічної вакцини на основі мРНК проти пташиного грипу H5N1, повідомили у компанії.

Угода також включає додаткові варіанти для підготовки та прискорення відповіді на майбутні загрози громадському здоров’ю.

Ще у березні офіційні особи США повідомили про перший спалах пташиного грипу серед молочної худоби, який зараз охопив понад 130 стад у двох штатах.

Вчені стурбовані тим, що вплив вірусу на птахівництво та молочні підприємства може збільшити ризик того, що вірус мутує та набуде здатності легко поширюватися серед людей, що може призвести до пандемії.

Минулого року Moderna розпочала дослідження безпеки та імуногенності своєї вакцини проти пташиного грипу під назвою мРНК-1018 у здорових дорослих віком від 18 років. Це дослідження включало як підтип пташиного грипу H5, який зараз циркулює серед молочної худоби, так і підтип пташиного грипу H7.

Результати цього дослідження очікуються цього року та будуть використані для розробки планів розвитку на пізній стадії, повідомила компанія.

Вакцина Moderna використовує технологію мРНК, або ж матричну РНК.

“Технологія мРНК-вакцини пропонує переваги в ефективності, швидкості розробки та виробництва, масштабованості та надійності у боротьбі зі спалахами інфекційних захворювань, як було продемонстровано під час пандемії COVID-19”, — сказав генеральний директор Moderna Стефан Бансель.

Виробництво звичайних вакцин проти грипу за технологією на основі клітин або яєць може тривати від чотирьох до шести місяців.

Офіційні особи США заявили, що переводять масову вакцину від CSL Seqirus, яка точно відповідає поточному вірусу, у готові вакцини, які можуть забезпечити 4,8 мільйона доз, якщо це необхідно.

Ці дози потенційно можуть бути використані для щеплення сільськогосподарських працівників та інших осіб, яким загрожує зараження вірусом. Для широкої громадськості представники охорони здоров’я США та світу кажуть, що ризик пташиного грипу залишається низьким.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.

На майбутньому саміті НАТО, котрий відбудеться у Вашингтоні з 9 по 11 липня, країни Північноатлантичного альянсу представлять план зміцнення ВПК.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відвідає з офіційним візитом Росію 8-10 липня для переговорів з главою РФ Володимиром Путіним, повідомили у міністерстві закордонних справ країни.

Західного озброєння досі не вистачає на потенційні можливості України у мобілізаційних ресурсах.

Президент Словаччини Петер Пеллегріні повідомив, що його країна збільшить постачання електроенергії в Україну вже восени у межах допомоги на тлі безперервних російських обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.