Уряд Угорщини розпочав опитування населення про членство України в ЄС
Джерело: Associated Press
У п’ятницю, 17 листопада, уряд Угорщини розпочав опитування щодо підтримки України, включаючи питання чи блокувати подальшу допомогу Європейського Союзу до України, якщо блок не передасть заморожені кошти Угорщині.
Опитування, яке уряд називає “національними консультаціями”, містить 11 запитань.
Одне запитання полягає в тому, чи повинна Угорщина заблокувати план ЄС щодо надання Україні чотирирічного пакета допомоги на 50 мільярдів євро, якщо блок не розморозить мільярдну допомогу Угорщині.
“Вони просять Угорщину про додаткову підтримку (для України), хоча через це наша країна не отримала коштів ЄС”, – йдеться в одному з фрагментів опитування.
В одній з можливих відповідей на це запитання зазначено:
“Ми не повинні платити більше, щоб підтримати Україну, поки не отримаємо гроші, які нам винні”.
Опитування містить інші запитання про Україну, зокрема пропозицію щодо протидії переговорам про те, щоб Україна стала членом ЄС.
Довідково: Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт блокуватиме військові транші Євросоюзу Україні, поки Київ не виведе OTP Bank зі списку “спонсорів війни”.
Зауважимо, Національне агентство з питань запобігання корупції призупинило статут міжнародного спонсора війни для угорського OTP Bank, чого неодноразово вимагала Угорщина. В НАЗК сподівались, що таке рішення призведе до розблокування Угорщиною 500 млн євро життєво необхідної військової допомоги ЄС для українського народу. Одначе, у Будапешті вважають цей крок недостатнім.
Речник МЗС Угорщини заявив, що позиція Угорщини чітка: “Поки OTP не буде вилучено зі списку, Угорщина не буде сприяти будь-якому додатковому фінансуванню ЄС щодо постачання зброї в Україну”.
Міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіярто посварився з міністеркою закордонних справ Німеччини в Брюсселі з цього приводу. Анналена Бербок заявила, що незрозуміло, яку роль OTP відіграє у війні Росії в Україні.
- Угорщина закликає переглянути політику ЄС щодо України, не погоджуючись з іншими країнами, які підтримали швидше зближення України з блоком і надання їй більшої допомоги.
- Прем’єр-міністр Угорщини виступив проти початку перемовин з Україною щодо членства у Європейському Союзі. За словами Віктора Орбана, це “чітка позиція” Угорщини у цьому питанні.
- Угорщина планує блокувати початок переговорів з Україною про вступ до ЄС. Головний політичний радник прем’єра Угорщини Балаш Орбан заявив, що Будапешт вимагає виконати угорські вимоги щодо мови освіти.
- Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що Угорщина стає дедалі проблемнішою для Євросоюзу. Через Будапешт складніше зберігати єдність у блоці.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.