Уряд виділив ще понад 8 млрд грн на будівництво фортифікацій

Джерело:  Денис Шмигаль/Telegram

Шляхом перерозподілу видатків державного бюджету уряд виділив ще понад 8 мільярдів гривень на будівництво фортифікаційних споруд.

“Наше завдання – створити надійний оборонний вал, що захистить наших воїнів та дасть більше переваги нашій армії на полі бою”, – наголосив очільник уряду.

Як зауважив прем’єр-міністр, від початку 2024 року на зміцнення оборонних рубежів уряд спрямував майже 38 млрд грн.

Денис Шмигаль наголосив, що всі додаткові ресурси держава буде також направляти на обороноздатність держави. Зокрема, минулого тижня урядова делегація провела важливі зустрічі в Сполучених Штатах із представниками американської адміністрації, конгресменами та сенаторами від обох партій, керівниками міжнародних фінансових інституцій.

“Маємо важливі результати. Палата представників Конгресу схвалила законопроєкт про допомогу Україні. Майже 61 млрд доларів, з яких 49,9 млрд – це видатки на оборону. Отримали запевнення про те, що проєкт закону швидко пройде через Сенат, буде підписаний і набуде чинності”, – сказав очільник уряду.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.