Усик спільно з Бренсоном презентували відтворену мозаїку «Боривітер» Горської у Лондоні

Джерело: Олександр Усик/Instagram

На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Usyk. The Cat. Oleksandr (@usykaa)

Мозаїка “Боривітер” – відтворена робота Горської пошкодженого росіянами оригіналу у Маріуполі. Вперше мозаїку презентували в Києві, а тепер вона вирушає у міжнародний тур, щоб привернути увагу світу до українського монументального мистецтва та вшанувати митців, чиї твори намагається знищити Росія.

Джерело: Суспільне

Інсталяція з образом сокола в польоті символізує творчу свободу й опір радянській репресивній системі. Горська з народження не перебувала у вирі української культури, не знала мови. Однак стала однією з тих, кого покарали за їхню українськість. “Неофіта” — так її називав Євген Сверстюк за те, що вона самостійно свідомісно дійшла до своїх українських витоків.

Художниця створила мозаїку у 1967 році, а вже за три роки Аллу Горську вбили через дисидентську діяльність. “Слідство дійшло висновку, що свекор Іван Зарецький убив свою невістку Аллу Горську через особисту неприязнь, а потім вчинив самогубство”. Так справу закрили, не дослухаючись до аргументів знайомих та друзів убитих. Також влада не дозволила поховати Аллу на Байковому кладовищі. А тих, хто прийшов на похорон 7 грудня 1970 року невдовзі заарештували. Зокрема Євгена Сверстюка, Василя Стуса, Олеся Сергієнка.

Одночасно з відкриттям мозаїки Фонд Усика оголосив новий етап гуманітарної ініціативи Home Again – зі збором £2,5 млн для зведення чотирьох багатоквартирних будинків загальною площею 2743 м². Це дозволить забезпечити житлом 64 родини переселенців. Першу пожертву зробив сам Бренсон.

  • Станом на кінець січня 2025 року через російську агресію в Україні пошкоджено 1333 пам’ятки культурної спадщини та 2185 об’єктів культурної інфраструктури.
  • У складі Збройних сил України створили спеціальний підрозділ, завданням якого є захист культурної спадщини. Це рішення підтверджує зобов’язання України дотримуватися міжнародних стандартів, зокрема Гаазької конвенції 1954 року.
  • Рада Європи у Страсбурзі назвала знищення культурної спадщини в Україні під час повномасштабної війни РФ порушенням міжнародного гуманітарного права. Конгрес місцевої та регіональної влади ухвалив декларацію про руйнування культурної спадщини в Україні, повідомили у Раді.

Військовий пес отримав статус героя у Колумбії після того, як виявив вибухівку, закладену бойовиками, котра здетонувала під час військової операції. За даними армії, дії чотирилапого охоронця врятували десятки військових та цивільних.

На Трафальгарській площі у Лондоні презентували відновлену мозаїку української художниці Алли Горської. Артоб’єкт став символом пам’яті, гідності та боротьби за право повернутися додому. У заході взяли участь британській підприємець, засновник Virgin Group Річард Бренсон та український боксер, чемпіон світу за версіями WBA, WBO та IBF, Олександр Усик.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.

14 липня КП “Київський метрополітен” розпочав громадське обговорення можливих змін до правил перевезення тварин у підземці. Зокрема, мова про нові умови проїзду собак.

Китайський університет Dalian Polytechnic вигнав студентку за “недоречні контакти з іноземцем” та “підрив національної гідності” після того, як у мережі зʼявилися відео з нею та українським кіберспортсменом Данилом Тесленком (Zeus).