«Ув’язнені — не люди, ми — не люди…»: що розповів полонений солдат армії РФ з Криму

Джерело: InformNapalm

Леонід Читаєв з Криму долучився до російської армії та потрапив у полон до Сил оборони. Чоловік розповів про службу у війську РФ, пропаганду і те, як він “прозрів”.

Читаєв розповів, що він не цікавився політикою, коли Росія окупувала Кримський півострів.

“Я як жив при Україні, так і залишилось все. Ну жив собі спокійно. Ну прийшла Росія, нічого не змінилося в житті, все як було, так і залишилося. Взагалі в політику не лізу. Жив собі та й усе”, – каже полонений.

Чоловік розповів, що окупація Криму не сильно вплинула на його життя. Скаржиться лише на ріст цін і труднощі з працевлаштуванням.

“Дивишся, ніби є робота, щось роблять. Але насправді намагаєшся влаштуватись на роботу, а тобі кажуть “а як ти хотів, всі з Росії, з материка їдуть працювати до нас”, а ми не можемо влаштуватися на роботу”.

Також полонений розповів, що чув розмови російських туристів, які скаржились “навіщо ми Крим забрали, всі гроші на нього йдуть”.

За словами Читаєва, російська пропаганда не визнає вторгнення в Україну війною — лише так званою “СВО”. Про втрати зі сторони окупантів чоловік також не чув.

Житель Криму після початку повномасштабної війни сам підписав контракт з російською армією.

“Коли я їхав на війну, то думав побачу багато людей. А насправді — одиниці. Якби добровольці йшли — був би повний військкомат, а так навпаки, в Криму воно нікому не треба. Це я, напевно, просто осел такий”.

Чоловік каже, що шкодує, що долучився до війська РФ “під впливом нездорової пропаганди”.

“По ТБ кажуть одне… думаєш: “Блін, дійсно, там нацисти, насильство”. Коли сюди приходиш — ніби нічого цього немає, всі нормально живуть. І як нам казали: “російську мову забороняють”, а бачиш, що російською розмовляють. Люди розмовляють, і ніхто їх не утискає. Все нормально. Це мене вразило, що російською можна нормально розмовляти. (…) Шкодую, що прийшов сюди. Якби час відмотати назад — не підписав би контракт. Не потрібна мені ця війна”.

За словами полоненого, командування використовує бійців як гарматне м’ясо.

“Грошей немає. Хочеш заробити — ось контракт, йди заробляй. Але вони не кажуть, куди тебе відправлять, в якій дупі ти будеш. М’ясо воно і є м’ясо. (…) Старих під 60 років теж беруть. Вони навіть на вік не дивляться, їм по барабану. (…) Вирішили тюрми почистити. Ув’язнених відправляють на м’ясо, в один кінець. (…) Ув’язнені — не люди, ми — не люди… А хто люди тоді?”, – підсумовує Читаєв.

В четвер, 22 травня, у Шевченківському суді мали б розглянути клопотання щодо відводу слідчого Державного бюро розслідувань Артема Яблонського. Він за часів президента-втікача Віктора Януковича переслідував учасників Революції Гідності, але після 2019 року очолив підрозділ ДБР у справах Майдану.

Державний департамент США схвалив потенційну угоду щодо продажу уряду Польщі керованих авіабомб малого калібру GBU-39/B та супутніх елементів програмного і логістичного забезпечення на майже 180 мільйонів доларів.

У місті Дрогобич на Львівщині у листопаді 2022 року закупили новий магнітно-резонансний томограф (МРТ) вартістю понад 49 мільйонів гривень, однак пристрій досі не встановили.

Літак авіакомпанії Lufthansa, на борту якого було 199 пасажирів та шість членів екіпажу, 10 хвилин летів без обох пілотів.

НАЗК за результатами повної перевірки декларації за 2022 рік колишнього начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, виявило ознаки незаконного збагачення на понад 19 млн грн та декларування недостовірних відомостей на понад 44 млн грн.