«Ув’язнені — не люди, ми — не люди…»: що розповів полонений солдат армії РФ з Криму

Джерело: InformNapalm

Леонід Читаєв з Криму долучився до російської армії та потрапив у полон до Сил оборони. Чоловік розповів про службу у війську РФ, пропаганду і те, як він “прозрів”.

Читаєв розповів, що він не цікавився політикою, коли Росія окупувала Кримський півострів.

“Я як жив при Україні, так і залишилось все. Ну жив собі спокійно. Ну прийшла Росія, нічого не змінилося в житті, все як було, так і залишилося. Взагалі в політику не лізу. Жив собі та й усе”, – каже полонений.

Чоловік розповів, що окупація Криму не сильно вплинула на його життя. Скаржиться лише на ріст цін і труднощі з працевлаштуванням.

“Дивишся, ніби є робота, щось роблять. Але насправді намагаєшся влаштуватись на роботу, а тобі кажуть “а як ти хотів, всі з Росії, з материка їдуть працювати до нас”, а ми не можемо влаштуватися на роботу”.

Також полонений розповів, що чув розмови російських туристів, які скаржились “навіщо ми Крим забрали, всі гроші на нього йдуть”.

За словами Читаєва, російська пропаганда не визнає вторгнення в Україну війною — лише так званою “СВО”. Про втрати зі сторони окупантів чоловік також не чув.

Житель Криму після початку повномасштабної війни сам підписав контракт з російською армією.

“Коли я їхав на війну, то думав побачу багато людей. А насправді — одиниці. Якби добровольці йшли — був би повний військкомат, а так навпаки, в Криму воно нікому не треба. Це я, напевно, просто осел такий”.

Чоловік каже, що шкодує, що долучився до війська РФ “під впливом нездорової пропаганди”.

“По ТБ кажуть одне… думаєш: “Блін, дійсно, там нацисти, насильство”. Коли сюди приходиш — ніби нічого цього немає, всі нормально живуть. І як нам казали: “російську мову забороняють”, а бачиш, що російською розмовляють. Люди розмовляють, і ніхто їх не утискає. Все нормально. Це мене вразило, що російською можна нормально розмовляти. (…) Шкодую, що прийшов сюди. Якби час відмотати назад — не підписав би контракт. Не потрібна мені ця війна”.

За словами полоненого, командування використовує бійців як гарматне м’ясо.

“Грошей немає. Хочеш заробити — ось контракт, йди заробляй. Але вони не кажуть, куди тебе відправлять, в якій дупі ти будеш. М’ясо воно і є м’ясо. (…) Старих під 60 років теж беруть. Вони навіть на вік не дивляться, їм по барабану. (…) Вирішили тюрми почистити. Ув’язнених відправляють на м’ясо, в один кінець. (…) Ув’язнені — не люди, ми — не люди… А хто люди тоді?”, – підсумовує Читаєв.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.