В Африці виявили комаху, котра допоможе у боротьбі з пластиковими відходами
Джерело: ScienceAlert
Вчені Міжнародного центру фізіології та екології комах у Кенії відкрили новий спосіб боротьби з пластиковими відходами. Виявилось, що личинки темного жука Alphitobius здатні споживати і розкладати полістирен — пластик, який використовується у пакуванні продуктів, електроніки та промислової продукції. Це перший відомий випадок, коли африканські комахи виявили здатність розщеплювати цей стійкий матеріал.
Полістирен, також відомий як пінопласт, є міцним матеріалом, котрий забруднює природу десятиліттями, оскільки традиційні методи переробки дорогі і забруднюють довкілля. У зв’язку з цим вчені активно досліджують біологічні методи утилізації цієї групи відходів.
Дослідження показало, що кенійські mealworms здатні не лише жувати пластик, а й завдяки бактеріям у шлунку успішно його переробляти. За словами дослідників, ці бактерії виділяють ферменти, здатні розкладати пластикові полімери. Випробування засвідчило, що личинки на змішаній дієті з полістирену та поживних речовин переробляють пластик швидше, що підтверджує необхідність “збалансованого харчування” для оптимального розкладання пластику.
Команда дослідників наголосила, що відкриття є важливим кроком до використання бактеріальних ферментів для боротьби з пластиковими відходами у промислових масштабах. Вчені мають намір виділити специфічні бактерії та ферменти для створення мікробних розчинів, які зможуть швидше та ефективніше знищувати пластик у великих масштабах.
Ці бактерії не лише допоможуть у боротьбі з забрудненням, але й не нашкодять ані комахам, ані довкіллю, — пояснюють дослідники.
Надалі команда вивчатиме потенціал інших місцевих комах, а також шукатиме способи застосування ферментів для переробки різних видів пластику в умовах Африки.
Майбутні дослідження можуть зосередити на виділенні та ідентифікації конкретних штамів бактерій, які беруть участь у деградації полістиролу, і дослідженні їхніх ферментів.
- Згідно з дослідженням, яке свідчить про те, що морські ссавці вдихають потенційно шкідливі забруднювачі, коли підіймаються на повітря, у диханні дельфінів вперше виявили мікропластик.
- Острів Пасхи, що в Тихому океані, оточили пластикові відходи. За інформацією місцевої адміністрації, на острові накопичується приблизно в 50 разів більше пластику та мікропластику, ніж на узбережжі Чилі.
- За експертними оцінками, лише 10 – 15% одноразового пластику щорічно переробляється у всьому світі.
Французька журналістка Наташа Рей, відома своїми заявами про дружину президента Емманюеля Макрона, звернулася з проханням про політичний притулок у Росії. Її адвокат Франсуа Данглеан повідомив, що журналістка розглядає цей варіант через судові переслідування у Франції.
У Чехії бобри побудували греблю у природному заповіднику Брди, заощадивши владі $1,2 млн.
У Франції перед судом постане 73-річний колишній хірург Жоель Ле Скуарнек. Чоловіка судитимуть за зґвалтування 299 дітей, більшість із яких перебували під наркозом під час насильства.
Державна служба з надзвичайних ситуацій закликає громадян бути особливо обережними через нову загрозу – безпілотні літальні апарати, що призначені для атак на цивільних.
Австралійський уряд заборонив використання сервісів DeepSeek AI у всіх державних системах і на офіційних пристроях. Міністр внутрішніх справ Тоні Берк повідомив, що продукти компанії негайно видалять через загрозу національній безпеці, яку виявили місцеві розвідувальні служби.