В Африці виявили комаху, котра допоможе у боротьбі з пластиковими відходами
Джерело: ScienceAlert
Вчені Міжнародного центру фізіології та екології комах у Кенії відкрили новий спосіб боротьби з пластиковими відходами. Виявилось, що личинки темного жука Alphitobius здатні споживати і розкладати полістирен — пластик, який використовується у пакуванні продуктів, електроніки та промислової продукції. Це перший відомий випадок, коли африканські комахи виявили здатність розщеплювати цей стійкий матеріал.
Полістирен, також відомий як пінопласт, є міцним матеріалом, котрий забруднює природу десятиліттями, оскільки традиційні методи переробки дорогі і забруднюють довкілля. У зв’язку з цим вчені активно досліджують біологічні методи утилізації цієї групи відходів.
Дослідження показало, що кенійські mealworms здатні не лише жувати пластик, а й завдяки бактеріям у шлунку успішно його переробляти. За словами дослідників, ці бактерії виділяють ферменти, здатні розкладати пластикові полімери. Випробування засвідчило, що личинки на змішаній дієті з полістирену та поживних речовин переробляють пластик швидше, що підтверджує необхідність “збалансованого харчування” для оптимального розкладання пластику.
Команда дослідників наголосила, що відкриття є важливим кроком до використання бактеріальних ферментів для боротьби з пластиковими відходами у промислових масштабах. Вчені мають намір виділити специфічні бактерії та ферменти для створення мікробних розчинів, які зможуть швидше та ефективніше знищувати пластик у великих масштабах.
Ці бактерії не лише допоможуть у боротьбі з забрудненням, але й не нашкодять ані комахам, ані довкіллю, — пояснюють дослідники.
Надалі команда вивчатиме потенціал інших місцевих комах, а також шукатиме способи застосування ферментів для переробки різних видів пластику в умовах Африки.
Майбутні дослідження можуть зосередити на виділенні та ідентифікації конкретних штамів бактерій, які беруть участь у деградації полістиролу, і дослідженні їхніх ферментів.
- Згідно з дослідженням, яке свідчить про те, що морські ссавці вдихають потенційно шкідливі забруднювачі, коли підіймаються на повітря, у диханні дельфінів вперше виявили мікропластик.
- Острів Пасхи, що в Тихому океані, оточили пластикові відходи. За інформацією місцевої адміністрації, на острові накопичується приблизно в 50 разів більше пластику та мікропластику, ніж на узбережжі Чилі.
- За експертними оцінками, лише 10 – 15% одноразового пластику щорічно переробляється у всьому світі.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.