В Африці виявили комаху, котра допоможе у боротьбі з пластиковими відходами
Джерело: ScienceAlert
Вчені Міжнародного центру фізіології та екології комах у Кенії відкрили новий спосіб боротьби з пластиковими відходами. Виявилось, що личинки темного жука Alphitobius здатні споживати і розкладати полістирен — пластик, який використовується у пакуванні продуктів, електроніки та промислової продукції. Це перший відомий випадок, коли африканські комахи виявили здатність розщеплювати цей стійкий матеріал.
Полістирен, також відомий як пінопласт, є міцним матеріалом, котрий забруднює природу десятиліттями, оскільки традиційні методи переробки дорогі і забруднюють довкілля. У зв’язку з цим вчені активно досліджують біологічні методи утилізації цієї групи відходів.
Дослідження показало, що кенійські mealworms здатні не лише жувати пластик, а й завдяки бактеріям у шлунку успішно його переробляти. За словами дослідників, ці бактерії виділяють ферменти, здатні розкладати пластикові полімери. Випробування засвідчило, що личинки на змішаній дієті з полістирену та поживних речовин переробляють пластик швидше, що підтверджує необхідність “збалансованого харчування” для оптимального розкладання пластику.
Команда дослідників наголосила, що відкриття є важливим кроком до використання бактеріальних ферментів для боротьби з пластиковими відходами у промислових масштабах. Вчені мають намір виділити специфічні бактерії та ферменти для створення мікробних розчинів, які зможуть швидше та ефективніше знищувати пластик у великих масштабах.
Ці бактерії не лише допоможуть у боротьбі з забрудненням, але й не нашкодять ані комахам, ані довкіллю, — пояснюють дослідники.
Надалі команда вивчатиме потенціал інших місцевих комах, а також шукатиме способи застосування ферментів для переробки різних видів пластику в умовах Африки.
Майбутні дослідження можуть зосередити на виділенні та ідентифікації конкретних штамів бактерій, які беруть участь у деградації полістиролу, і дослідженні їхніх ферментів.
- Згідно з дослідженням, яке свідчить про те, що морські ссавці вдихають потенційно шкідливі забруднювачі, коли підіймаються на повітря, у диханні дельфінів вперше виявили мікропластик.
- Острів Пасхи, що в Тихому океані, оточили пластикові відходи. За інформацією місцевої адміністрації, на острові накопичується приблизно в 50 разів більше пластику та мікропластику, ніж на узбережжі Чилі.
- За експертними оцінками, лише 10 – 15% одноразового пластику щорічно переробляється у всьому світі.
У Нікополі на Дніпропетровщині зросла кількість поранених унаслідок атаки БпЛА на центральний ринок.
Провідні американські бізнесмени та компанії жертвують великі суми до інавгураційного фонду Дональда Трампа. Серед них є ті, хто у 2021 році засуджував штурм Капітолія прихильниками 45-го та 47-го президента США.
Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.
Колишній міський голова Тайбея та ексучасник в президенти Тайваню Ко Вень Чже отримав офіційні звинувачення у корупції. Він, за даними слідства, під час перебування на посаді мера нібито отримав хабар розміром пів мільйона доларів у межах угоди з нерухомістю. Ще його звинувачують у неправдивій звітності про фінансування своєї президентської кампанії.
Директор товариства з обмеженою відповідальністю став підозрюваним у справі про постачання 20 тисяч неякісних спальних мішків для військової частини Національної гвардії України.