В Африці зростає рівень смертності слонів: The Guardian назвало причину

Джерело: The Guardian

Унаслідок кліматичних змін слонам доводиться мігрувати через кордони країн Південної Африки у пошуках води, що, своєю чергою, створює проблеми для національних парків і природоохоронних зусиль.

Як розповіли у виданні, останніми тижнями слони Зімбабве перетинали кордон країни з Ботсваною в пошуках води і гинули від теплових ударів.

Відомо, що в таких країнах, як Ангола, Ботсвана, Намібія, Замбія та Зімбабве проживає половина світової популяції слонів. Результати дослідження засвідчили, що з-поміж цих 228 тисяч тварин коефіцієнт смертності склав 10,5%.

“Співвідношення кількості слонів і цього коефіцієнта вимагає подальшого вивчення як загрози стабільності популяції слонів”, – попередили вчені.

Утім, до прикладу, у Зімбабве популяція слонів до недавнього часу зростала. Це чинить тиск на біорізноманіття і спричиняє зіткнення з місцевим населенням, оскільки тварини порушують людське середовище проживання в пошуках води. За даними уряду країни, цього року слони вбили 60 зімбабвійців.

“Слони не знають кордонів, вони блукають у пошуках води та їжі”, – пояснив Тінаше Фараво, представник управління парків та дикої природи Зімбабве, додавши, що буйволи та “всі види тварин, що мешкають у національному парку Хванге”, також масово залишають територію.

“Я не можу підрахувати, скільки слонів мігрувало – сотні чи тисячі – але їх було дуже багато”, – прокоментував Фараво міграцію, яка розпочалася в серпні.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.