В Англії стартував п’ятиденний страйк молодших лікарів

Джерело: Sky News

Молодші лікарі в Англії розпочали п’ятиденний страйк, протестуючи через низьку зарплату.

За даними агентства, десятки тисяч записів до лікарні та операцій будуть скасовані або перенесені через страйк, який розпочався о 7-й ранку в суботу та триватиме до 23:59 середи.

Профспілки медиків вимагають підвищення зарплати на 35%. Утім, вони зазначили, що готові до переговорів.

Керівництво Національної служби охорони здоров’я Великої Британії (NHS) закликає до компромісу між медиками та урядом. Гендиректор NHS Меттью Тейлор назвав ситуацію “деморалізуючою”.

Своєю чергою, міністерка охорони здоров’я Вікторія Аткінс заявила про готовність уряду піти на більші поступки у питанні зарплати, ніж запропоноване раніше підвищення на 10,3%.

Повідомляється, що молодші лікарі становлять приблизно половину всіх лікарів у системі NHS в Англії.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.