В Антарктиді знайшли нові колонії імператорських пінгвінів
Джерело: Phys.org
В Антарктиді знайшли чотири раніше невідомі колонії імператорських пінгвінів. Вченим вдалося їх побачити за допомогою супутникових знімків.
Нові колонії, ймовірно, існували тривалий час, проте вчені раніше не фіксували їхнього існування. Здебільшого у них перебувають невелика кількість гніздових пар – менше тисячі в кожній.
На цю мить вченим відомо про 66 колоній імператорських пінгвінів, де кількість пар пінгвінів менш як 300 тисяч. Вчені аналізують ці колонії для вивчення їхніх міграційних шляхів.
Нині не встановлено – це нові колонії, чи вони відокремилися від інших більших колоній, зауважив Даніель Зіттербарт, дослідник пінгвінів з Океанографічного інституту Вудс-Хоул, який не брав участі у дослідженні.

Супутникові знімки: Британська антарктична служба
Імператорські пінгвіни є найбільшими у світі, проте перебувають під загрозою зникнення. Взимку імператорські пінгвіни вирощують своїх пташенят на морських льодових ділянках в Антарктиді. Однак у випадку зменшення обсягу льоду до того рівня, коли пташенята можуть вільно рухатися, вчені наголошують, що більшість з них може бути під загрозою виживання.
Пітер Фретвелл, дослідник Британської антарктичної служби, вказав, що одна колонія пінгвінів біля затоки Галлі, ймовірно, здійснила переміщення на схід приблизно на 30 кілометрів, бо їхнє попереднє місце стало небезпечним для життя у зв’язку зі зміною клімату.
- 2023 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, що призвело до того, що світ наблизився до межі глобального потепління.
- Через глобальні зміни клімату, які спричиняють скорочення придатних для вирощування кави кліматичних зон, цей напій може відчутно подорожчати.
- Вже на початку 2029 року світ, ймовірно, не зможе залишитися нижче міжнародно узгодженої межі глобального потепління, якщо продовжуватиме спалювати викопне паливо з нинішньою швидкістю, мовиться у новому дослідженні.
Аналітик OSINTtechnical повідомив, що французькі та британські сили провели масштабну операцію над західною частиною Чорного моря.
З бібліотеки Військово-морської академії США зникли сотні книг за вказівкою офісу міністра оборони Піта Гегсета. Це призвело до вилучення книг, що критикують расизм, при цьому збережено томи, які підтримують ідеї білої расової переваги.
В Херсоні російські окупанти атакували з дрона авто волонтерів. Водій загинув, ще двоє чоловіків поранені.
Журналістка “Новинарні” Анастасія Федченко, у якої в січні цього року загинув на війні чоловік Андрій Кузьменко, розкритикувала реакцію президента Володимира Зеленського на загибель пілота F-16 Павла Іванова.
Міністри фінансів ЄС висловили зацікавленість ідеєю створення спільного оборонного фонду, який би купував і володів оборонним обладнанням, але деякі з них також заявили, що ЄС повинен спочатку розглянути наявні варіанти фінансування, перш ніж створювати нові.