В Аргентині через пташиний грип масово вмирають морські слони

Джерело: Science Alert

В Аргентині від пташиного грипу померли майже 96% дитинчат південного морського слона, народжених у 2023 році.

“Видовище морських слонів, знайдених мертвими або помираючими вздовж пляжів для розмноження, можна описати лише як апокаліптичне”, — прокоментував директор охорони здоров’я Товариства охорони дикої природи Кріс Волзер.

За його словами, три пляжі, де розмножується південний морський слон, були всіяні понад 17 тисячами тіл дитинчат цього виду. Це означає втрату майже цілого покоління морських слонів у регіоні. Оскільки цим тваринам потрібно щонайменше три роки, щоб досягти зрілості, вплив на їхню популяцію стане відчутним з 2027 року, коли стане менше доступних дорослих особин для розмноження.

Незважаючи на те, що штам H5N1 існує з 1996 року, досі він циркулював лише серед домашніх птахів, викликаючи локальні епідемії. Переходячи між популяціями диких птахів, він досяг Антарктиди, шляхом, ймовірно, посилившись внаслідок зміни клімату.

Нещодавно було підтверджено, що пташиний грип уперше вбив білого ведмедя, додавши до списку своїх жертв нового ссавця.

Також раніше вже були зафіксовані смерті від цього штаму каспійських тюленів, ведмедів грізлі, дельфінів, видр, норок та лисиць. Загалом відомо про ураження вірусом H5N1 близько 345 видів птахів і ссавців.

Як розповіли у виданні, більшість постраждалих ссавців є хижаками, що спонукає деяких експертів припустити, що вони, швидше за все, підхопили вірус безпосередньо від своєї жертви, а не один від одного.

Утім, дитинчата морських слонів, які п’ють молоко своїх матерів, не схильні контактувати з пташиними рідинами. Тож, науковці вважають, що в даному випадку відбулося пряме зараження від ссавця до ссавця.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

У середу, 22 травня, графіки відключень світла в Україні почнуть діяти з 20 години.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Згідно з дослідженнями, добавки з риб’ячим жиром можуть збільшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань або інсульту, але можуть знизити ризик для тих, хто вже має серцево-судинні захворювання.