В АРМА повідомили про намір забрати заправки Glusco з управління «Укрнафти»

Джерело: пресслужба АРМА

9 січня Агентство з розшуку та менеджменту активів повідомило, що ініціює перед Кабміном скасування розпоряджень Уряду і розірвання договорів з ПАТ “Укрнафта”, яке управляє арештованими активами Glusco проросійського діяча Віктора Медведчука та активами російської компанії “Татнафта”.

Серед причин розірвання договору назвали свідоме відхилення компанією “Укрнафта” пропозицій АРМА підписати акти приймання-передачі активів АЗК. Як наслідок, підприємство досі не є джерелом надходжень до державного бюджету.

Як пояснила глава АРМА Олена Дума, договір управління передбачає відрахування до державної скарбниці щонайменше 5 млн грн щомісяця незалежно від дохідності роботи та 85% від чистого прибутку.

Зі свого боку Нацагентство забезпечило огляд та інвентаризацію всіх арештованих активів й підготувало для підписання проєкти актів їх приймання-передачі. Вимушена констатувати, що державне підприємство, діяльність якого мала на меті не тільки зберегти економічну вартість, але й поповнити бюджет країни в умовах війни, не виправдало обґрунтованих очікувань. У результаті мета розпоряджень Уряду не виконана, ефективність управління відсутня, хоча арештовані АЗС функціонують, — наголосила вона.

На запит Нацагентства до Державної податкової служби надійшли відповіді, які підтверджують постачання нафтопродуктів на арештовані АЗС як від ПАТ “Укрнафта”, так і інших структур на цьому ринку.

АРМА та “Укрнафта” не могли підписати акти приймання-передачі корпоративних прав через необхідність отримання дозволу на концентрацію від Антимонопольного комітету України. Агентство констатує, що посадові особи “Укрнафти” затягували з внесенням відповідних документів до АМКУ і зробили це лише після численних нарад.

Своєю чергою, АМКУ може розглядати це рішення до пів року. Тож, у пресслужбі констатували, що кращого варіанту, аніж проведення незалежного прозорого конкурсу, немає.

Після рішення Уряду АРМА ініціюватиме відбір нового управителя мережею Glusco, який забезпечить належний баланс державних та приватних інтересів й організує прогнозовану, прозору та прибуткову діяльність арештованих АЗК.

Довідка. Компанія “Нафтогаз Ойл Трейдинг” отримала в управління автозаправні комплекси та об’єкти нерухомості В. Медведчука 13 травня 2022 в особливому порядку (розпорядження КМУ № 385-р). Після проведеної у 2023 році перевірки Нацагентство констатувало неефективність управління активами Glusco та звернулось до Кабміну з пропозицією змінити управителя. 12 вересня 2023 Кабмін погодився з пропозицією АРМА передати за спеціальною процедурою активи В. Медведчука до ПАТ “Укрнафта” (розпорядження № 797-р). 27 вересня 2023 Агентство підписало договір управління із зазначеним підприємством.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.

21 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про надання військової допомоги Україні на понад 61 млрд доларів.

Ввечері 21 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Мер міста Ігор Терехов повідомив щонайменше про одного постраждалого.