В Австралії врятували 130 китів, які викинулися на берег

Джерело: CNN

У Західній Австралії операція з порятунку більше сотні китів, які викинулися на берег, завершилася частковим успіхом. Представникам охорони дикої природи вдалося повернути в океан більшість ссавців.

Департамент парків і дикої природи Західної Австралії повідомив, що 160 особин китів застрягли на мілині. Рятувальники повернули в океан 130 ссавців, ще 28 тварин загинули.

Один із членів команди порятунку зазначив, що був вражений масштабами інциденту.

“Я просто був приголомшений, коли побачив на пляжі сотню китів”, – сказав Ян Візе, голова групи морських досліджень Geographe, який взяв участь у рятувальній операції.

Фото: АР

Чоловік переконаний, що офіцери, морські вчені та ветеринари досягли значного успіху. Зазвичай із сотні китів, які застрягають біля берега, вдається врятувати лише 5-6 особин. До інших тварин застосовують евтаназію як найбільш гуманний спосіб полегшити їхні страждання.

Пляж закрили для відвідування, а мертвих китів витягнути з води, аби їхні тіла не привабили акул. Також науковці взяли зразки тканин загиблих ссавців для дослідження, аби виключити потенційні причини викидання на берег, зокрема інфекційні захворювання.

Як розповіли у виданні, іноді врятовані кити знову опиняються на мілині після повернення їх у дику природу. Тому нині за поведінкою тварин в океані спостерігають за допомогою літака. При цьому експерти вважають, що поведінка китів не дає приводів вважати, що ссавці можуть повернутися.

Причина інциденту поки невідома. Учені припустили, що пологі піщані пляжі та шум, створений людиною, можуть заплутувати систему навігації тварин. Серед інших можливих причин – намагання уникнути хижаків, як-от косаток, або слідування за хворими членами стада до берега.

5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.

Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.

5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту. 

Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії. 

Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.