В Австралії заборонили використовувати DeepSeek на урядових системах і пристроях
Джерело: Bloomberg
Австралійський уряд заборонив використання сервісів DeepSeek AI у всіх державних системах і на офіційних пристроях. Міністр внутрішніх справ Тоні Берк повідомив, що продукти компанії негайно видалять через загрозу національній безпеці, яку виявили місцеві розвідувальні служби.
DeepSeek — китайський стартап зі штучного інтелекту, заснований у Ханчжоу 20 місяців тому. На початку року компанія привернула увагу новим мобільним додатком із чат-ботом, який використовує штучний інтелект для формування відповідей у стилі логічного мислення та дослідження.
Це дозволило додатку швидко набрати популярність у світі. Однак згодом з’явилися питання щодо безпеки технології та можливих ризиків для користувачів.
Берк зазначив, що уряд ухвалює рішення незалежно від країни походження компанії, керуючись лише оцінкою ризиків для державних систем. Заборона не поширюється на особисті пристрої громадян, але австралійців закликають уважно ставитися до своїх даних в інтернеті та захищати конфіденційність.
Раніше заходи проти DeepSeek ухвалили й інші країни. В Італії місцевий регулятор наказав заблокувати сервіс для захисту персональних даних, а в Ірландії компанію зобов’язали надати додаткову інформацію щодо своєї роботи. Деякі приватні компанії також обмежили доступ до DeepSeek.
Це не перший випадок, коли Австралія вживає обмежувальних заходів щодо китайських технологічних компаній. У 2018 році уряд заборонив Huawei використовувати місцеві мережі 5G, що спричинило торгівельну суперечку з Китаєм. Відносини між країнами покращилися після приходу до влади нового уряду у 2022 році.
- Адміністративне керівництво Конгресу США застерігає персонал від використовування китайського застосунку DeepSeek, який дестабілізує американський ринок та залишається недослідженим у сфері інформаційної безпеки.
- Урядові установи Тайваню та оператори критичної інфраструктури не зможуть використовувати технології китайського стартапу DeepSeek через ризики витоку даних. Про це заявило Міністерство цифрових справ.
Група фізиків з різних інститутів Китаю створила частинку світла у 37 вимірах. Вчені кажуть, що їхній експеримент демонструє, що квантова механіка набагато більше відрізняється від класичної фізики, ніж багато хто думав.
Модний дім Louis Vuitton випустив клатч у формі омара, який став частиною останньої колекції чоловічого одягу, розробленої Фарреллом Вільямсом. Згідно з чутками, вартість сумки може сягати 18 тисяч доларів.
Компанія Meta планує використовувати свій штучний інтелект для збору даних і аналізу активності користувачів у Facebook та Instagram для надання більш персоналізованих рекомендацій.
Міноборони кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів Гімлі.
Уряд Іспанії схвалив законопроєкт, який передбачає скорочення робочого тижня з 40 до 37,5 години. Це стане першим таким переглядом норм робочого часу за понад 40 років.