В Австралії знайшли найбільший чоловічий екземпляр найотруйнішого павука у світі

Джерело: Sky News
В Австралії на Центральному узбережжі знайшли найбільший чоловічий екземпляр смертоносного сіднейського воронкоподібного павука, який є найотруйнішим павуком у світі.
Спочатку його передали в місцеву лікарню, але тепер він має новий дім в Австралійському парку рептилій.
Експерти з павуків в парку знайшли павукоподібного і незабаром зрозуміли, що це найбільший екземпляр самця, який коли-небудь знаходив представник громадськості в Австралії.
Павук, який отримав назву “Геркулес”, має розміри 7,9 см від лапи до лапи, перевершивши попереднього рекордсмена парку з 2018 року, самця воронкоподібної павутини на ім’я “Колос”.
Сіднейські воронкоподібні павуки мають потужні ікла, які можуть пробити ніготь людини і зазвичай коливаються в довжину від 1 до 5 см, до того ж самки зазвичай більші за самців, хоча й не такі смертельні.
Геркулес візьме участь у програмі парку рептилій проти отрути. Безпечно спійманих павуків, переданих громадськості, піддають “доїнню” для вилучення отрути, яка є важливою для виробництва рятівної протиотрути.
З моменту початку програми в 1981 році в Австралії не було жодного летального випадку від укусу воронкоподібного павука.
- Фахівці спростували популярний факт про те, що протягом життя під час сну людина може проковтнути до 8 павуків.
- 64-річна жителька Тайваню кілька ночей поспіль не могла заснути, оскільки відчувала рух та шелест у лівому вусі, а потім вирішила звернутися до лікарів. Під час огляду вони виявили маленького павука, який рухався у її слуховому проході.
Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.