В Австрії викрили російську мережу поширення дезінформації

Джерело: МВС Австрії

Управління державної безпеки та розвідки Австрії (DSN) розкрило масштабну дезінформаційну кампанію, спрямовану на маніпулювання громадською думкою на користь Росії. У межах розслідування затримали громадянку Болгарії, яку підозрюють у шпигунстві та участі в цій операції.

За словами державного секретаря Йорга Ляйхтфріда, розповсюдження фейків та маніпулятивного контенту загрожує демократичному суспільству, може вплинути на вибори та дестабілізувати політичну ситуацію. Він наголосив, що зовнішні сили не повинні контролювати формування громадської думки.

Розслідування розпочалося ще в грудні 2024 року, коли спецслужба проаналізувала електронні пристрої затриманої. За даними DSN, шпигунська мережа активізувалася через кілька тижнів після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Ключова мета операції – формування негативного ставлення до України та президента Володимира Зеленського, а також поширення проросійських наративів у німецькомовних країнах. Для цього використовували онлайн-дезінформацію та офлайн-акції – зокрема, розповсюдження наклейок і графіті. Організатори намагалися видати їх за дії проукраїнських активістів, але суспільство швидко відкинуло цю версію, оскільки матеріали містили елементи праворадикальної символіки та націоналістичні гасла.

Аналіз вилучених пристроїв підозрюваної вказує на ретельно сплановану кампанію. Вона виконувала роль посередниці між російськими спецслужбами та іншими членами групи, передавала матеріали, звітувала перед кураторами в РФ, а також координувала діяльність з пособниками у Великій Британії.

За інформацією The Guardian, британські спецслужби також фіксують активність російської розвідки. Раніше у Британії заарештували шістьох громадян Болгарії за підозрою в шпигунстві на користь Росії.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Раніше Польща закликала Європейський Союз розпочати у Сполучених Штатах кампанію для підвищення обізнаності американської громадськості, щоб протистояти російській дезінформації.

Тоді як у відповідь на зростаючі загрози з боку дезінформаційних кампаній Німеччина створила спеціальну робочу групу. Ініціатива є наступним кроком у реалізації першої стратегії національної безпеки правлячої коаліції канцлера Олафа Шольца, опублікованої торік. У стратегії Росія була виділена як головна загроза безпеці країни.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.