В Баварії під сонячними батареями вирощують хміль для пива

Джерело: AP news

Хміль для виробництва пива може постраждати, якщо буде рости під занадто пекучим сонцем, тому на фермі Йозефа Віммера в Баварії на полях, де вирощують хміль розмістили сонячні батареї.

Пілотний проєкт — співпраця між Wimmer і місцевою компанією з сонячних технологій Hallertauer Handelshaus — був запущений восени минулого року. Електроенергія, вироблена на цій фермі, може забезпечити живленням близько 250 домогосподарств.

Сонячні батареї на сільськогосподарських культурах останніми роками набирають популярності, оскільки попит на чисту енергію стрімко зростає. 

Люди намагаються якнайкраще використовувати сільськогосподарські землі, а фермери шукають способи захистити свої врожаї від спеки, зберегти вологу та потенційно збільшити врожайність.

Хміль для виробництва пива може постраждати, якщо піддаватиметься занадто сильному сонцю, сказав Бернхард Грубер, який керує сонячним компонентом проєкту. Оскільки на фермі вже були сонячні установки, для них знайшли інше призначення, встановивши їх на стовпах над посівами.

Окрім захисту рослин від сонячного променю, “вода з опадів зберігається довше, залишаючи більше в ґрунті і хміль залишається здоровішим і менш сприйнятливим до хвороб” — сказав Грубер. 

Він додав:

“Наприкінці року ми створимо ще один сонячний парк над хмелем, який матиме приблизно в 10 разів більший потенціал виробництва електроенергії, ніж поточний проєкт”.

29 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадило санкції проти понад 20 осіб та організацій за їхню участь у мережах сприяння фінансуванню на користь міністерства оборони та матеріально-технічного забезпечення збройних сил Ірану.

1 грудня у Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” розпочне роботу Резиденція Святого Миколая. Вона розміститься у Великій лаврській дзвіниці, до якої днями відкрили доступ для киян та гостей міста.

Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.