В Баварії під сонячними батареями вирощують хміль для пива

Джерело: AP news
Хміль для виробництва пива може постраждати, якщо буде рости під занадто пекучим сонцем, тому на фермі Йозефа Віммера в Баварії на полях, де вирощують хміль розмістили сонячні батареї.
Пілотний проєкт — співпраця між Wimmer і місцевою компанією з сонячних технологій Hallertauer Handelshaus — був запущений восени минулого року. Електроенергія, вироблена на цій фермі, може забезпечити живленням близько 250 домогосподарств.
Сонячні батареї на сільськогосподарських культурах останніми роками набирають популярності, оскільки попит на чисту енергію стрімко зростає.
Люди намагаються якнайкраще використовувати сільськогосподарські землі, а фермери шукають способи захистити свої врожаї від спеки, зберегти вологу та потенційно збільшити врожайність.
Хміль для виробництва пива може постраждати, якщо піддаватиметься занадто сильному сонцю, сказав Бернхард Грубер, який керує сонячним компонентом проєкту. Оскільки на фермі вже були сонячні установки, для них знайшли інше призначення, встановивши їх на стовпах над посівами.
Окрім захисту рослин від сонячного променю, “вода з опадів зберігається довше, залишаючи більше в ґрунті і хміль залишається здоровішим і менш сприйнятливим до хвороб” — сказав Грубер.
Він додав:
“Наприкінці року ми створимо ще один сонячний парк над хмелем, який матиме приблизно в 10 разів більший потенціал виробництва електроенергії, ніж поточний проєкт”.
- Науковці з Великої Британії проводять чотирирічні випробування, щоб зрозуміти, чи може годування корів екстрактом із нарцисів зменшити метанові викиди й уповільнити глобальне потепління.
- За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), червень 2023 року став найспекотнішим червнем за всю історію спостережень.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.
Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.
В Павлограді на Дніпропетровщині кінологиню пошуково-рятувального загону “Антарес” Карину Колісниченко разом із її онкохворою собакою Ханною вигнали з парку.