В Черкасах священник УПЦ МП назвав «Ідею нації» фашистським символом

Джерело: Роман Білоус/Інстаграм

Священник УПЦ МП в Черкасах назвав символіку “Ідея нації” фашистською і заявив, що її “використовували фашисти в 45-му”.

Його попросили не повторювати російську пропаганду й наголосили, що “люди з цими символами воюють за Україну і гинуть”.

Пізніше священник написав заяву за те, що його назвали “московським попом” і “агентом ФСБ РФ”.

Автор відео висловив сподівання, що СБУ проведе “лекцію” зі священником “швидше ніж це зроблять військові, які проливають кров під цим символом, бо військові зроблять це краще, так як багато хто за фахом викладачі історії, мають гарні аргументи в багажі знань”.

Зуважимо, що “Ідея Нації” — це символ, який активно використовується українськими націоналістичними організаціями, зокрема членами Соціал-Національної Асамблеї, цивільного корпусу “Азов” і штурмової бригади “Азов”.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.