У деякі прифронтові області України передали понад 300 акумуляторів Tesla Powerwall

Джерело: міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

Українські прифронтові області отримати 326 акумуляторів Tesla Powerwall. Їх встановлять у п’яти регіонах на об’єктах критичної та соціальної інфраструктури, зокрема у лікарнях, школах, ЦНАПах та на інших важливих об’єктах.

“Це допоможе лікарям рятувати життя, вчителям проводити уроки, а українцям залишатися на зв’язку навіть під час можливих блекаутів”, – йдеться у повідомленні.

Ці акумулятори працюють за принципом павербанків, які треба заряджати. Акумулятор здатен тримати заряд впродовж 12–14 годин.

Акумулятори Tesla Powerwall отримали такі області:

  • Миколаївська – 74;
  • Запорізька – 43;
  • Дніпропетровська – 77;
  • Чернігівська – 84;
  • Сумська – 47.

Їх було отримано безоплатно. Ініціативу Мінцифри підтримали уряд Польщі, Інститут телекомунікацій – Національний дослідний інститут у м. Варшава, Tesla Inc., американська благодійна організація Direct Relief та Благодійний фонд Євгена Пивоварова.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.