В Енергодарі відомо про десять діючих катівень – мер
Джерело: Дмитро Орлов/Telegram
Міський голова тимчасово окупованого Енергодара Дмитро Орлов повідомив, що мешканці, котрі досі залишаються в місті, а також персонал Запорізької АЕС продовжують потерпати від знущань росіян.
Енергодарці, які залишаються у місті, зокрема — персонал Запорізької АЕС, продовжують потерпати від знущань та катувань окупантів. В Енергодарі наразі відомо про близько 10 діючих катівень, деякі з них знаходяться на території промзони ЗАЕС та ТЕС, — зазначив Орлов.
Окрім цього, цивільних утримують в неволі у приміщеннях колишнього управління СБУ і поліції, мовиться про сотні енергодарців.
Загалом же за весь період окупації міста через катівні вже пройшли близько півтори тисячі мешканців.
Через величезний тиск окупантів — і фізичний, і моральний — енергодарці за нагоди продовжують виїжджати з міста. Наразі єдиний можливий виїзд з Енергодара — через інші окуповані території, РФ та Європу.
Попри те, що дорога зараз займає приблизно 5 тисяч кілометрів і їхати подекуди треба майже тиждень, люди все одно виїжджають. За приблизними даними, за останні пів року місто покинули близько 5 тисяч мешканців. Зараз в Енергодарі залишаються приблизно 10 тисяч наших громадян, — повідомив мер.
- Росіяни продовжують політику знищення українців на тимчасово окупованих територіях й облаштовують для цього нові катівні.
- За останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальнимо насильством або інші форми жорстокого поводження.
- Співробітники СБУ задокументували злочини російського полковника Віктора Бедрика, який особисто закатував двох українців.
Бельгійський і американський актор Жан-Клод Ван Дам записав відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, в якому сказав про намір приїхати до РФ і стати “послом миру”. На відео поруч з Ван Даммом сидить колишній український нардеп Олександр Онищенко, якого підозрюють у держзраді.
Недільного ранку, 13 квітня, коли мешканці Сум святкували Вербну неділю, дві російські балістичні ракети вдарили по центру міста. Внаслідок атаки загинули 35 осіб (36 ред.), понад 100 — поранено. Майже всі загиблі та постраждалі були цивільними. За даними місцевої влади, це був один з наймасовіших інцидентів із жертвами серед цивільного населення в Україні цього року.
Служба безпеки затримала у Києві агента ФСБ, який шпигував біля адмінбудівель Сил оборони для підготовки терактів. Агентом виявився 47-річний громадянин РФ, який працював звукорежисером відомої в Україні радіостанції і паралельно виконував завдання російської спецслужби.
За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.