В Енергодарі відомо про десять діючих катівень – мер
Джерело: Дмитро Орлов/Telegram
Міський голова тимчасово окупованого Енергодара Дмитро Орлов повідомив, що мешканці, котрі досі залишаються в місті, а також персонал Запорізької АЕС продовжують потерпати від знущань росіян.
Енергодарці, які залишаються у місті, зокрема — персонал Запорізької АЕС, продовжують потерпати від знущань та катувань окупантів. В Енергодарі наразі відомо про близько 10 діючих катівень, деякі з них знаходяться на території промзони ЗАЕС та ТЕС, — зазначив Орлов.
Окрім цього, цивільних утримують в неволі у приміщеннях колишнього управління СБУ і поліції, мовиться про сотні енергодарців.
Загалом же за весь період окупації міста через катівні вже пройшли близько півтори тисячі мешканців.
Через величезний тиск окупантів — і фізичний, і моральний — енергодарці за нагоди продовжують виїжджати з міста. Наразі єдиний можливий виїзд з Енергодара — через інші окуповані території, РФ та Європу.
Попри те, що дорога зараз займає приблизно 5 тисяч кілометрів і їхати подекуди треба майже тиждень, люди все одно виїжджають. За приблизними даними, за останні пів року місто покинули близько 5 тисяч мешканців. Зараз в Енергодарі залишаються приблизно 10 тисяч наших громадян, — повідомив мер.
- Росіяни продовжують політику знищення українців на тимчасово окупованих територіях й облаштовують для цього нові катівні.
- За останніми оцінками, близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальнимо насильством або інші форми жорстокого поводження.
- Співробітники СБУ задокументували злочини російського полковника Віктора Бедрика, який особисто закатував двох українців.
Глава РФ Володимир Путін визнав черги на АЗС та дефіцит окремих марок бензину, попри максимальне завантаження нафтопереробних заводів та використання накопичених резервів.
Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.
Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.
28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.
Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.