В енергосистемі України дефіциту електроенергії не зафіксовано – Міненерго

Джерело: Міненерго

Станом на 13 січня в енергосистемі України дефіциту електроенергії не спостерігається, однак у Міненерго закликали до ощадливого споживання у пікові години.

Станом на сьогодні власної генерації достатньо для покриття потреб споживачів, також на поточну добу планується імпорт електроенергії. Система збалансована.

Графіки відключень електроенергії не застосовуються. Однак споживання залишається на високому рівні.

У відомстві нагадали, що дуже важливим є зменшення навантаження на енергосистему у пікові години споживання (у вихідні дні – з 10-ї до 12-ї та з 18-ї до 20-ї години). Відтак, у Міністерстві енергетики закликають споживачів до ощадливого споживання електроенергії.

Минулої доби ворог вкотре обстріляв територію однієї з ТЕС у Донецькій області. Пошкоджено обладнання на території станції.

На Дніпропетровщині через ворожий обстріл відключалась повітряна лінія 330 кВ.

У Волинській області сталося короткочасне технологічне порушення в роботі обладнання підстанції 110 кВ. Знеструмлювались побутові споживачі. Усіх заживлено.

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії зі Словаччини, Румунії та Молдови – 7 987 МВ*год, експорту не передбачається.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.