В енергосистемі України не зафіксовано дефіциту

Джерело: Міністерство енергетики.

Станом на ранок 25 лютого в електроенергетичній системі України немає дефіциту електроенергії. Водночас високовольтна лінія, що живить Запорізьку атомну електростанцію, залишається відключеною.

Згідно з повідомленням, дефіцит електроенергії у системі не фіксується, оскільки наявна достатня власна генерація для задоволення потреб споживачів, а також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.

В резерві знаходиться 19 генеруючих одиниць теплових електростанцій, які можуть бути використані за потреби.

Міненерго наголосило, що ситуація під контролем, система збалансована, і нема потреби в застосуванні графіків відключень.

У зв’язку зі складною безпековою ситуацією та відсутністю стабільного доступу від військових для працівників енергетики, Запорізька АЕС залишається відключеною. Таким чином, як і протягом попередніх днів, вона працює на одній лінії живлення.

У Донецькій області через ворожий обстріл була відключена повітряна лінія 110 кВ. Також на Донеччині, у районі бойових дій, були відключені побутові споживачі, а забезпечення електроенергією власних потреб однієї з підстанцій 330 кВ було припинено.

Нині передбачається імпорт електроенергії на рівні 425 МВт/год, а також передбачається експорт на рівні до 2300 МВт/год.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.