В Естонії планують позбавити російську церкву контролю над монастирями

Джерело: ERR

23 квітня міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс поїхав до монастиря в Куремяе, щоб переконати керівництво у неприйнятності підпорядкуванню Московському патріархату.

Ми, звичайно, прояснимо позицію уряду щодо проблем, що стосуються прямого підпорядкування Пюхтицького монастиря, а також церков і парафій російському патріарху, а по суті – кремлівському режиму та пов’язаним з ними питанням безпеки, – пояснив Ляенеметс.

Він нагадав, що патріарх РПЦ Кирило транслює думку президента РФ Володимира Путіна і підтримує вторгнення в Україну, стверджуючи, що весь пострадянський простір входить у сферу впливу Росії.

З погляду безпеки неможливо підкорятися релігійному лідеру, який заявив, що естонська держава не повинна існувати, — наголосив міністр.

Глава МВС країни додав, що парафії можуть самостійно ухвалити рішення та звільнитися від токсичної залежності, проте якщо цього не станеться, держава “в якийсь момент” клопотатиме через суд про примусове припинення їхньої діяльності.

Міністр заявив, що між Московським патріархатом та Естонською православною церквою Московського патріархату “існує канонічний зв’язок” — вони є частиною одного цілого і перебувають у суворому підпорядкуванні. Тож пояснив, що мета держави — розірвати всі відносини, канонічні та юридичні, релігійних громад із Москвою.

Читайте також: ПАРЄ визнала РПЦ інструментом пропаганди та впливу Кремля

Нині естонська влада у співпраці з церквою шукає як назавжди виключити можливість асоціювати православні храми Естонії із заявами патріарха Кирила, який виправдовує війну та насильство.

Зауважимо, 18 січня Естонія заявила, що не продовжуватиме дозвіл на проживання очільнику Талліннської митрополії Російської православної церкви (РПЦ) Євгенію, заявивши, що росіянин є “загрозою безпеці”.

Рішення означає, що митрополит Євгеній, справжнє ім’я якого Валерій Решетніков, повинен залишити країну до закінчення терміну дії його поточного дозволу – 6 лютого. Поліція повідомила, що його неодноразово просили припинити виправдовувати вторгнення Росії в Україну та захищати Кремль.

Арсенал українських НРК поповнився безпілотним наземним комплексом DODGER, котрий виконує логістичні та тактичні завдання – від евакуації поранених до мінування позицій.

Міжнародний арбітражний трибунал зобов’язав російський “Газпром” виплатити НАК “Нафтогаз України” 1,37 мільярда доларів за порушення контракту. Рішення є остаточним і ухвалене на користь української компанії.

У США на вулиці міста Остіна, штат Техас, випустили перші безпілотні таксі Tesla. Платні поїздки стали першим кроком до масштабного запуску автономної транспортної мережі. Акції компанії вже зросли більш ніж на 9%.

Уряд Росії у 2025 році має намір закуповувати алмази коштом держбюджету, щоб підтримати російську держкорпорацію “Алроса”, котра втратила експортні постачання через західні санкції.

У Білгород-Дністровському збільшилася кількість загиблих внаслідок ракетного удару по місцевому ліцею 23 червня.