В Естонії пропонують посилити вимоги до знання державної мови для призовників
Джерело: ERR
Генеральний штаб Сил оборони Естонії планує приймати на службу лише тих, хто володіє естонською мовою. Однак погане знання державної мови дасть людині відстрочку, але не звільнить її від обов’язку служити.
Наразі щоб забезпечити кращу військовий вишкіл, Сили оборони Естонії змушені організовувати мовні курси для призовників.
“Ми були б щасливі, якби не робили цього, а могли б негайно розпочати військовий вишкіл. Як ви знаєте, військова служба дуже коротка, а перший період дуже інтенсивний, тому у нас не так багато часу, щоб наздогнати естонську мову”, – сказав підполковник Вессе Пидер, заступник начальника відділу навчання Генерального штабу Сил оборони країни.
Генштаб Естонії планує посилити вимоги до кандидатів на службу в Силах оборони у 2026 році, коли до війська планують набрати значно менше призовників, ніж раніше.
“Не виключаємо, що якщо людина не готова до військової служби — чи то фізично, чи то за станом здоров’я, чи то за знанням мови — ми дамо додатковий час на підготовку до військової служби. І вона повернеться наступного року краще підготовленою до виконання свого обов’язку перед країною”, – пояснив військовий.
Для міністра оборони Ханно Певкура цей план став несподіванкою.
“Сили оборони не зробили жодних змін у своїй політиці і не планують цього робити. У Силах оборони ми виходимо з того, що людина, яка вступає на військову службу, знає естонську мову”, – сказав Певкур.
Сили оборони Естонії витрачають близько 50 000 євро на рік на навчання естонської мови. 2024 року 400 солдатів проходили мовні курси.
- В Естонії побоюються, що Кремль може спробувати захопити східні регіони країни, прикриваючись “захистом російської діаспори”, щоб спровокувати глобальний конфлікт із НАТО.
- Командувач сил оборони Естонії Андрус Мерило заявив, що РФ, як країна-агресор, досягла своєї мети у війні проти України.
Президент Дональд Трамп підписав указ про перейменування кількох визначних пам’яток США.
Театрального режисера та викладача КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого Андрія Білоуса в анонімному відео звинуватили у домаганнях до студенток.
Виробник розкішних швейцарських годинників Rolex підвищив ціни на деякі популярні моделі після того, як у 2024 році вартість золота зросла на 27%.
Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав такими, що вводять в оману, твердження про меншу шкоду від використання пристроїв “IQOS” та тютюновмісних виробів (стіків) для нагрівання порівняно з курінням сигарет, які поширювало ТОВ “Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн”.
В Канаді досі не конфіскували активи російського олігарха Романа Абрамовича, попри обіцянку, яку дали наприкінці 2022 року.