В Індонезії ув’язнили блогерку, яка порадила підстригтись Ісусу

Джерело: BBC

Індонезійську тікток-блогерку ув’язнили майже на три роки після того, як вона “розмовляла” з зображенням Ісуса на своєму телефоні і порадила йому підстригтись.

Рату Таліса, мусульманська трансгендерна жінка, на яку підписано понад 442 тисячі осіб, вела прямий етер у тіктоці, відповідаючи на коментар, в якому її закликали підстригтись, аби бути більш схожою на чоловіка.

У відповідь вона відкрила зображення Ісуса на телефоні та порадила йому зробити те саме.

За це на блогерку поскаржились у поліцію одразу кілька християнських груп. Вони написали заяву звинувативши Талісу у богохульстві.

Справа дійшла до суду і 10 березня блогерці винесли вирок – 2 роки та 10 місяців за ґратами за розповсюдження ненависті в інтернеті.

Суд у Медані наголосив, що її коментар міг порушати “суспільний порядок” та “релігійну гармонію” у суспільстві, і звинуватив її у богохульстві.

Варто зауважити, що прокурори вимагали ув’язнити блогерку на понад 4 роки і подали апеляцію на вирок суду. Сама Таліса також має 7 днів аби подати на апеляцію.

Але вирок тіктокерці вже засудили правозахисні організації, зокрема Amnesty International. Вони назвали його “шокуючою атакою на свободу слова Рату Таліси” і закликали скасувати вирок.

Директор індонезійського відділу Amnesty International Усман Хамід заявив, що влада не повинна використовувати закон про електронні інформації та транзакції (EIT) для покарання людей за їхні коментарі у соцмережах.

Мовиться про закон, прийнятий у 2008 році та змінений у 2016 році, мета якого – боротьба з дезінформацією в інтернеті. Його розробили для захисту прав окремих осіб в онлайн-просторі. Цей закон також був розкритикований правозахисними групами.

За даними Amnesty International, з 2019 по 2024 рік у порушенні цього закону звинуватили близько 560 осіб, з яких 421 засудили.

Зокрема у вересні 2023 року мусульманку ув’язнили на два роки за відео, в якому вона вимовила ісламську фразу перед тим, як з’їсти свинину.

У 2024 році ще одного блогера затримали за відео, в якому він питав дітей, які тварини вміють читати Коран.

В Індонезії мешкають особи різних віросповідань, але більшість індонезійців – мусульмани. У більшості випадків закон EIT пов’язаний саме з релігійними меншинами, які висміюють іслам. Випадок, коли мусульманку звинуватили у розпалюванні ненависті до християнства зустрічається дуже рідко.

В’єтнамське порося, на ім’я Кабачок, був талісманом військових на фронті, але через небезпеку його відправили до притулку.

12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.