В Індонезії знову сталося виверження вулкана Ібу

Джерело: Associated Press

У понеділок, 13 травня, в індонезійській провінції Північне Малуку сталось виверження вулкану Ібу.

Під час виверження вулкан викидав густий сірий попіл на висоту 5000 метрів протягом п’яти хвилин.

“Вулканічні землетруси все ще інтенсивні, тому зберігається ймовірність вивержень”, – зазначив Хендра Гунаван, керівник Центру вулканології та зменшення геологічної небезпеки.

Як розповіли у виданні, після виверження у п’ятницю центр підвищив рівень небезпеки з 2-го до 3-го рівня. Це означає розширення радіусу території, з якої слід евакуювати людей. Місцева влада підготувала намети, однак наказу про вивезення місцевих жителів поки що не було.

Посадовці закликали жителів та туристів не проводити жодних заходів у радіусі 5 кілометрів від кратера вулкана Ібу. На цій території, за словами Гунавана, мешкають понад 13 тисяч людей.

Вулкан Ібу висотою 1325 метрів розташований на північно-західному узбережжі віддаленого острова Хальмахера.

Раніше, 28 квітня, вулкан Ібу викинув стовп попелу на висоту в понад 3,5 км.

У НЕК Укренерго повідомили, що 23 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби.

Близько 10 тисяч людей вийшли на вулиці Майорки в останній протест проти масового туризму. Місцеві жителі під час маршу в Пальма-де-Майорці в неділю, 21 липня, несли транспаранти з написами: “Ваш рай, наш кошмар” і “Туризм так, але не настільки”.

Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія збільшилась на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.