В Ірані судді «діагностували» у трьох акторок, які не носили хіджабів, психічні захворювання

Джерело: Insider.

В Ірані акторки Азаде Самаді, Лейла Болукат і Афсане Баєган нещодавно з’явилися на публіці без хусток, порушивши суворі правила пристойності країни. Іранські судді “діагностували” у них психічні захворювання, наказавши їм пройти обов’язкове лікування від того, що вони назвали “антисімейним розладом особистості”.

Вищезгадана “хвороба” не визнається жодною великою західною медичною установою.

В Ірані жінкам, які відмовляються носити хіджаб у громадських місцях, може загрожувати до двох років в’язниці. У випадку повторного порушення правил – передбачено більший термін ув’язнення, якщо відповідний проєкт закону буде прийнято.

Наприклад, Афсане Баєган надягнула капелюх замість хіджаба під час знімання фільму. Її засудили до двох років за ґратами, заборонивши також подорожувати та користуватися Інтернетом.

44-річна Азаде Самаді отримала медичний наказ, бо вона на похоронах надягнула капелюх замість хіджаба. Суд постановив, що вона зобов’язана кожні два тижні відвідувати психіатричні центри для лікування від “антисоціального захворювання”. Їй заборонили у доступі до телефону на пів року й закрили всі її акаунти у соціальних мережах.

Лейлу Болукат засудили до шести місяців ув’язнення з подальшою забороною на професійну діяльність протягом двох років. Її покарали через публікацію своїх фото без хіджаба у соціальних мережах.

Провідні психіатричні установи Ірану відхилили рішення суду. Керівники чотирьох психіатричних комісій надіслали листа до голови судової системи Ірану.

“Діагностика психічних розладів – у компетенції психіатра, а не судді, – йдеться у листі, повідомляє видання. – Так само, як діагностика інших хвороб — у компетенції лікарів, а не суддів”.

Лікарі назвали діагнози “ненауковими та дивними”. Вони вимагають від влади змінити вироки трьом жінкам.

У Бразилії у шістьох пацієнтів виявили ВІЛ після трансплантації органів, які надала служба донорства Ріо-де-Жанейро.

Вчені з Університету Джорджа Вашингтона дійшли висновку, що чорний шоколад та інші продукти з какао можуть містити шкідливі метали, зокрема свинець та кадмій.

17 жовтня Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, котрі передадуть піротехнічним підрозділам ДСНС.

Ірландський актор Баррі Кеоган приєднався до зіркового складу фільму “Гострі картузи”.

Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, ракети до системи ППО IRIS-T SLM та гаубиці Panzerhaubitze.