В Ісландії після тижневих землетрусів почалося виверження вулкана – CNN

Зображення: Getty Images
Джерело: CNN.
Неподалік від столиці Ісландії Рейк’явіка – після тижневих землетрусів – почалося виверження вулкана.
Відтак, виверження вулкана поширює дим над регіоном, відомим своїми лавовими полями, вулканами і геотермальною активністю.
Метеорологічне управління Ісландії (IMO) повідомило, що “незначне” виверження почалося в понеділок на ісландському півострові Рейк’янес, але викиду попелу не було, і поки що не повідомлялося про перебої в роботі аеропорту Кеплавік.
В Управлінні заявили, що на схилах гори Літлі Хрутур утворилася тріщина довжиною 200 метрів, “з якої лава витікає у вигляді серії фонтанів”.
Вчені попереджали про можливі виверження після того, як протягом останніх тижнів було зафіксовано сотні незначних землетрусів.
На опублікованих фотографіях видно потоки лави, що течуть уздовж темних полів, з невеликими вогнями вдалині та густим димом, що скупчується в повітрі.

Зображення: Getty Images
Виверження відбулося в безлюдній місцевості, де не було “безпосередніх ризиків” для громад або інфраструктури. Однак в Метеорологічному управлінні Ісландії закликали людей не ризикувати й не наближатися до цього району, заявивши, що там накопичуватимуться “небезпечно високі рівні вулканічного викиду, газів”.
Вітер понесе деякі з цих газів на північ, що потенційно може вплинути на кілька районів, включаючи столицю Ісландії.
Регіональний офіс управління туристичними напрямками півострова Рейк’янес також заявив про рівень загазованості.
У заяві управління йдеться, що начальник поліції півострова наказав закрити всі шляхи до вулкана через “масове газове забруднення, яке є небезпечним для життя”, після розмови з науковцями. Влада працює над тим, щоб відновити доступ до вулкана, як тільки забруднення спаде.
- Український та польський Національні парки посилили свою співпрацю задля збереження Розточчя. Мовиться про поновлення угоди між Яворівським національним природним парком та польським Розточанським національним парком.
- Експерти пояснили, як сильна спека впливає на розум і тіло. Експерти зазначили, що через сильну спеку люди можуть страждати від сильного потовиділення, запаморочення, м’язових спазмів і навіть блювоти, а теплове виснаження та теплові удари, ймовірно, стануть більш поширеними.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
Уряд Естонії вирішив запровадити візовий режим для власників дипломатичних і службових паспортів Грузії, підтвердив міністр закордонних справ Маргус Цахкна. Відповідне рішення ухвалили через репресії влади Грузії проти протестувальників та журналістів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.