В Ісландії після тижневих землетрусів почалося виверження вулкана – CNN

Зображення: Getty Images

Джерело: CNN.

Неподалік від столиці Ісландії Рейк’явіка – після тижневих землетрусів – почалося виверження вулкана.

Відтак, виверження вулкана поширює дим над регіоном, відомим своїми лавовими полями, вулканами і геотермальною активністю.

Метеорологічне управління Ісландії (IMO) повідомило, що “незначне” виверження почалося в понеділок на ісландському півострові Рейк’янес, але викиду попелу не було, і поки що не повідомлялося про перебої в роботі аеропорту Кеплавік.

В Управлінні заявили, що на схилах гори Літлі Хрутур утворилася тріщина довжиною 200 метрів, “з якої лава витікає у вигляді серії фонтанів”.

Вчені попереджали про можливі виверження після того, як протягом останніх тижнів було зафіксовано сотні незначних землетрусів.

На опублікованих фотографіях видно потоки лави, що течуть уздовж темних полів, з невеликими вогнями вдалині та густим димом, що скупчується в повітрі.

Зображення: Getty Images

Виверження відбулося в безлюдній місцевості, де не було “безпосередніх ризиків” для громад або інфраструктури. Однак в Метеорологічному управлінні Ісландії закликали людей не ризикувати й не наближатися до цього району, заявивши, що там накопичуватимуться “небезпечно високі рівні вулканічного викиду, газів”.

Вітер понесе деякі з цих газів на північ, що потенційно може вплинути на кілька районів, включаючи столицю Ісландії.

Регіональний офіс управління туристичними напрямками півострова Рейк’янес також заявив про рівень загазованості.

У заяві управління йдеться, що начальник поліції півострова наказав закрити всі шляхи до вулкана через “масове газове забруднення, яке є небезпечним для життя”, після розмови з науковцями. Влада працює над тим, щоб відновити доступ до вулкана, як тільки забруднення спаде.

Сьогодні в Україні очікуються опади у вигляді снігу та мокрого снігу, який вдень у більшості областей перейде у дощ. На Лівобережжі помірні дощі, а на Закарпатті та у Карпатах – значні опади.

Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.