В Ісландії після тижневих землетрусів почалося виверження вулкана – CNN

Зображення: Getty Images
Джерело: CNN.
Неподалік від столиці Ісландії Рейк’явіка – після тижневих землетрусів – почалося виверження вулкана.
Відтак, виверження вулкана поширює дим над регіоном, відомим своїми лавовими полями, вулканами і геотермальною активністю.
Метеорологічне управління Ісландії (IMO) повідомило, що “незначне” виверження почалося в понеділок на ісландському півострові Рейк’янес, але викиду попелу не було, і поки що не повідомлялося про перебої в роботі аеропорту Кеплавік.
В Управлінні заявили, що на схилах гори Літлі Хрутур утворилася тріщина довжиною 200 метрів, “з якої лава витікає у вигляді серії фонтанів”.
Вчені попереджали про можливі виверження після того, як протягом останніх тижнів було зафіксовано сотні незначних землетрусів.
На опублікованих фотографіях видно потоки лави, що течуть уздовж темних полів, з невеликими вогнями вдалині та густим димом, що скупчується в повітрі.

Зображення: Getty Images
Виверження відбулося в безлюдній місцевості, де не було “безпосередніх ризиків” для громад або інфраструктури. Однак в Метеорологічному управлінні Ісландії закликали людей не ризикувати й не наближатися до цього району, заявивши, що там накопичуватимуться “небезпечно високі рівні вулканічного викиду, газів”.
Вітер понесе деякі з цих газів на північ, що потенційно може вплинути на кілька районів, включаючи столицю Ісландії.
Регіональний офіс управління туристичними напрямками півострова Рейк’янес також заявив про рівень загазованості.
У заяві управління йдеться, що начальник поліції півострова наказав закрити всі шляхи до вулкана через “масове газове забруднення, яке є небезпечним для життя”, після розмови з науковцями. Влада працює над тим, щоб відновити доступ до вулкана, як тільки забруднення спаде.
- Український та польський Національні парки посилили свою співпрацю задля збереження Розточчя. Мовиться про поновлення угоди між Яворівським національним природним парком та польським Розточанським національним парком.
- Експерти пояснили, як сильна спека впливає на розум і тіло. Експерти зазначили, що через сильну спеку люди можуть страждати від сильного потовиділення, запаморочення, м’язових спазмів і навіть блювоти, а теплове виснаження та теплові удари, ймовірно, стануть більш поширеними.
Громадські організації 1 липня влаштували у Кракові акцію біля приміщення колишнього Генерального консульства Росії.
1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.
Рекордні температури червня 2025 року охопили Європу, спричинивши низку трагічних випадків та серйозні обмеження. Європейські країн вже запровадила червоний – найвищий рівень небезпеки.
Українська тенісистка Даяна Ястремська здобула сенсаційну перемогу над другою сіяною турніру Коко Гофф у першому раунді Вімблдону-2025. Поєдинок завершився з рахунком 7:6(3), 6:1 на користь українки.
1 липня Верховий Суд Польщі визнав дійсними вибори президента 2025 року. Відповідно обраним главою держави став Кароль Навроцький.