В Іспанії підтвердили надання Україні ЗРК Hawk
Джерело: пресслужба Міністерства оборони Іспанії
Міноборони Іспанії заявили, що нададуть Україні ще шість пускових установок для зенітно-ракетних комплексів Hawk. Країна додала, що готує постачання артилерійських снарядів.
За словами глави оборонного відомства Маргарити Роблес, ці установки будуть інтегровані в американську батарею. В Іспанії у листопаді проведуть навчання для українських операторів та технічного персоналу ЗРК Hawk.
Крім того, до України готується постачання артилерійських боєприпасів калібру 155 і 105 мм. Ще Сили оборони отримають важкі кулемети для протидії безпілотникам.
Вже на шляху до нашої держави польові пайки. Надалі країна готується до відправлення електрогенераторів та водолазних компресорів. Зокрема йшлося про передачу зимового спорядження для військових.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав чергове замовлення на артилерійські боєприпаси, призначені для України згідно з рамковою угодою з німецькими військовими, повідомила компанія у вівторок, 10 жовтня.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.