В Іспанії схвалили компенсацію жертвам домагань католицьких священників

Джерело: AP

Влада Іспанії погодила план, спрямований на відшкодування та економічну компенсацію жертвам сексуального насильства, вчиненого представниками католицької церкви.

Міністр юстиції Іспанії Фелікс Боланьос заявив, що план базується на рекомендаціях у звіті омбудсмена Іспанії, опублікованого торік.

Згідно з документом, приблизно 440 тисяч дорослих могли стати жертвами сексуального насильства в Іспанії з боку людей, пов’язаних з церквою, і що приблизно половину цих правопорушень могли скоїти священники.

Як зауважив міністр, уряд сподівається реалізувати план протягом наступних чотирьох років у співпраці з церквою.

Також проєкт передбачатиме безкоштовну правову допомогу усім жертвам сексуального насильства та посилить профілактичний нагляд у школах.

Своєю чергою, конференція єпископів Іспанії відхилила цей план, заявивши, що він “засуджує усю церкву та стосується лише частини проблеми”.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.