В Іспанії з’ясували, чому у квітні стався блекаут
Джерело: Bloomberg
Уряд Іспанії визначив причини масштабного відключення електроенергії в країні у квітні.
Міністерка охорони навколишнього середовища Сара Агесен заявила, що електромережа не мала достатньої потужності для контролю стрибків напруги. Це сталося не тільки через те, що оператор мережі не зміг правильно спланувати виробництво електроенергії на цей день, але й через те, що група електростанцій, які могли б допомогти стабілізувати електромережу, не працювали так, як повинні були.
28 квітня енергомережа Іспанії вийшла з ладу менш ніж за хвилину, залишивши без електроенергії понад 50 мільйонів людей по всій країні та в сусідній Португалії. Раніше уряд визначив три електростанції, які вийшли з ладу на півдні Іспанії, і заявив, що відключення могло бути спричинене перенапругою — стрибком напруги в мережі, що перевищує стандартні межі.
Агесен заявила, що комунальні підприємства, які повинні були контролювати напругу — багато з яких отримують за це оплату — не поглинули всі коливання напруги, як від них очікувалося.
Міністерка також зазначила, що перед відключенням у мережі по всій Європі відбулися незвичайні зміни частоти. За її словами, не було жодних ознак того, що мережа зазнала кібератаки.
- 20 травня провідні оператори Іспанії, включаючи Movistar, Orange, Vodafone, Digimobil і O2, вийшли з ладу по всій країні.
- Найбільше в історії Іспанії відключення електроенергії завдало збитків економіці країни на майже 400 мільйонів євро (454 мільйони доларів США).
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.