В ISW оцінили лінію оборони росіян на лівому березі Херсонщини

Джерело: Інститут вивчення війни

Після того, як ЗСУ офіційно повідомили про створення плацдармів на лівому березі Херсонщини, аналітики ISW прокоментували оборону російських окупантів на даній ділянці фронту.

За даними українського Генштабу, війська РФ збудували досить потужну лінію оборони на Херсонщині.

Зокрема в інтерв’ю The Wall Street Journal (WSJ), опублікованому 15 листопада, український військовий, який діє на лівому березі Херсонської області, описав російські оборонні позиції як №складні бліндажі, які [російські війська] будували місяцями” .

У статті WSJ також мовилось, що російські сили сильно замінували територію навколо Кринок (30 км на північний схід від міста Херсона та 2 км від річки Дніпро), де українські сили зараз утримують позиції.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець зазначив, що російські війська не розгортають свої сили в “стовповий стрій” на безпосередній лінії фронту на східному березі, ймовірно, намагаючись тримати свої сили від вогню української артилерії та ударів безпілотників.

12 листопада Машовець заявив, що російське командування на Херсонському напрямку відмовилося від перекидання додаткових сил 70-ї мотострілецької дивізії (щойно сформованої 18-ї загальновійськової армії) і 7-ї десантно-штурмової дивізії, крім підрозділів окремих полків і батальйонів на лінію фронту, вирішивши натомість утримувати решту цих формувань у ближніх тилових районах і вторинних ешелонах оборони.

Фахівці додали, що на Херсонщині росіяни не будували великих видимих оборонних укріплень. Імовірно, вони обрали більш дискретні укріплення, розташовані далі від лінії фронту.

“Окремі фортифікаційні споруди, розташовані якомога далі від лінії фронту в Херсонській області, ймовірно, будуть повністю ефективними лише в тому випадку, якщо вони залишаться прихованими. Однак осінні та зимові погодні умови можуть виявити деякі приховані місця, оскільки листя та природний ґрунтовий покрив зникають”, – резюмували в ISW.

Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.

Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.

Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.