В ISW оцінили, як Росія може відбивати наступ України у Курській області

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW описали кілька сценаріїв, які РФ може застосувати для того, аби відбити наступ України у Курській області.

Фахівці зауважили, що ЗСУ просунулись на 35 км у глиб Курської області від кордону з Сумщиною.

Кремль майже напевне намагатиметься повернути під контроль російську територію та зупинити український наступ, оскільки у протилежному випадку успіхи України стануть ударом по президенту РФ Володимиру Путіну та його намаганням демонструвати стабільність і безпеку в країні.

Відтак Путін 8 серпня провів зустріч з т. в. о. губернатора Курської області Олексієм Смірновим. Публічно вони не обговорювали спроби РФ відбити наступ, але робили заяви про те, що російський уряд допомагатиме мешканцям області.

“Путін, ймовірно, вважає, що він повинен відреагувати на передбачувану загрозу цивільному населенню, щоб запевнити російську громадськість, що ситуація під контролем, і уникнути значного внутрішнього невдоволення”, – зауважили фахівці.

Аналітики зауважили, що якщо російське військове командування знає реальну ситуацію в Курській області і вона відповідає тому, як її описують російські воєнкори, то відбивати український наступ РФ може за кількома сценаріями.

  • залучити до відбиття строковиків, прикордонників ФСБ, Росгвардії та інших нерегулярних сил, які вже розгорнуті у межах російського кордону
  • залучити існуюче Північне угруповання військ, розгорнуте уздовж російсько-українського кордону
  • передислокувати оперативні резерви, накопичені для наступів на інших ділянках фронту та/або передислокувати краще оснащені та боєздатніші підрозділи з інших частин фронту
  • передислокувати більше авіаційних та ударних підрозділів, щоб зберегти сили

Аналітики наголосили, що не можуть знати, який з цих сценаріїв найбільш ймовірний. Можливо, що РФ використає кілька варіантів.

“На ухвалення рішення російським військовим командуванням впливатиме його уявлення про чисельність і можливості українських сил у цьому районі, щодо яких ISW не робить жодної оцінки”, – резюмували аналітики.

Кішка з Одеси вивчила напам’ять шлях до бомбосховища.

Народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що має синдром Аспергера, через який вона “дещо інакше” відчуває емоції.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.

У США розробили перший препарат для лікування післяпологової депресії.

Американська компанія Meta, яка володіє соцмережами Facebook та Instagram, оголосила, що з жовтня цього року припинить показ політичної, виборчої чи соціальної реклами в Європейському Союзі.