В ISW повідомили, як Путін використовуватиме війну в Україні для передвиборчої кампанії
Джерело: ISW
В Інституті вивчення війни зауважили, що президент РФ Володимир Путін оголосив про свою участь у президентських виборах на військовому заході. Фахівці спрогнозували, що це може означати.
Оголошення Путіним про свою участь у боротьбі за пост президента Росії відбулось на церемонії нагородження російських військових, які воюють в Україні, у розмові з бойовиком так званої “ДНР” свідчить про те, що війна в Україні може відігравати більш значну роль у його передвиборній стратегії.
На думку фахівців, оголошення Путіна посеред військових спрямоване на дуже важливий електорат – росіян, які тим чи іншим чином постраждали від війни в Україні, серед яких понад 2 000 000 військовослужбовців – ті, хто зараз на фронті, хто був поранений та родичів загиблих.
Родичі російських мобілізованих нещодавно звернулися до російського уряду та військових із проханням звільнити їхніх родичів з військової служби та покращити ставлення до мобілізованих військовослужбовців у російській армії, і Кремль неодноразово намагався цензурувати ці групи.
Спроби цензурування, вважають аналітики, можуть свідчити про стурбованість Кремля, що скарги родичів військових зіпсують імідж Путіна під час президентської кампанії.
“Можливо, Кремль використовує військову заяву Путіна, намагаючись переконати цю велику групу виборців, що російські військові в основному підтримують Путіна. Заява Путіна може мати на меті продемонструвати, що він має підтримку російських військових, щоб зробити непотрібними будь-які подальші обговорення війни в Україні під час його кампанії”, – зауважили фахівці.
В ISW резюмували, що Путін, імовірно, наказав військам РФ захопити Авдіївку та, ймовірно, Куп’янськ до виборів у березні 2024 року. Якщо окупанти не виконають наказ, то демонстративна підтримка Путіна з боку військових, буде його запасним варіантом.
- В п’ятницю, 8 грудня, президент Росії Володимир Путін заявив, що знову балотуватиметься на посаду президента на виборах у березні 2024 року.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.