В ISW повідомили, як Путін використовуватиме війну в Україні для передвиборчої кампанії
Джерело: ISW
В Інституті вивчення війни зауважили, що президент РФ Володимир Путін оголосив про свою участь у президентських виборах на військовому заході. Фахівці спрогнозували, що це може означати.
Оголошення Путіним про свою участь у боротьбі за пост президента Росії відбулось на церемонії нагородження російських військових, які воюють в Україні, у розмові з бойовиком так званої “ДНР” свідчить про те, що війна в Україні може відігравати більш значну роль у його передвиборній стратегії.
На думку фахівців, оголошення Путіна посеред військових спрямоване на дуже важливий електорат – росіян, які тим чи іншим чином постраждали від війни в Україні, серед яких понад 2 000 000 військовослужбовців – ті, хто зараз на фронті, хто був поранений та родичів загиблих.
Родичі російських мобілізованих нещодавно звернулися до російського уряду та військових із проханням звільнити їхніх родичів з військової служби та покращити ставлення до мобілізованих військовослужбовців у російській армії, і Кремль неодноразово намагався цензурувати ці групи.
Спроби цензурування, вважають аналітики, можуть свідчити про стурбованість Кремля, що скарги родичів військових зіпсують імідж Путіна під час президентської кампанії.
“Можливо, Кремль використовує військову заяву Путіна, намагаючись переконати цю велику групу виборців, що російські військові в основному підтримують Путіна. Заява Путіна може мати на меті продемонструвати, що він має підтримку російських військових, щоб зробити непотрібними будь-які подальші обговорення війни в Україні під час його кампанії”, – зауважили фахівці.
В ISW резюмували, що Путін, імовірно, наказав військам РФ захопити Авдіївку та, ймовірно, Куп’янськ до виборів у березні 2024 року. Якщо окупанти не виконають наказ, то демонстративна підтримка Путіна з боку військових, буде його запасним варіантом.
- В п’ятницю, 8 грудня, президент Росії Володимир Путін заявив, що знову балотуватиметься на посаду президента на виборах у березні 2024 року.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.