В ISW пояснили, чому РФ масовано атакувала Київ під час візиту Борреля

Джерело: Інститут вивчення війни

В ISW зауважили, що росіяни масовано атакували Київ вранці 7 лютого, коли в українській столиці з візитом перебував Верховний представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель.

Боррель прибув до Києва ще 6 лютого, аби обговорити подальшу підтримку України.

Фахівці наголосили, що це е вперше росіяни завдають ракетних ударів по Києву під час візиту іноземних посадовців.

Зокрема у квітні 2022 року війська РФ атакували Київ під час візиту генсека ООН Антоніу Гутерреша.

Також масовані удари по Києву росіяни завдавали на тлі міжнародних дискусій щодо підтримки України.

На думку аналітиків, таким чином Росія стримати продовження підтримки Заходу.

“Росія, ймовірно, цілеспрямовано здійснила цю серію ударів і націлилась на Київ для досягнення інформаційного ефекту в ЄС і колективному Заході, окрім будь-яких цілей, яких вона мала намір досягти в Україні”, – наголосили фахівці.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.