В ISW проаналізували стратегію Путіна щодо протидії «екстремізму» з України

Джерело: ISW

Аналітики Інституту вивчення війни проаналізували нову стратегію протидії “екстремізму” президента Росії Володимира Путіна, який змушений догоджати своєму електорату і балансувати між потребою РФ в робочій силі для її економіки й армії.

Як зазначається, Путін закріпив так звану політику “денацифікації” України в новому документі державної стратегії про протидію нібито “екстремізму”, демонструючи, що він продовжує висувати ті самі вимоги щодо відсторонення української влади, які він висунув у 2022 році, коли розпочав повномасштабне вторгнення в Україну.

Путін підписав 28 грудня нову Стратегію протидії екстремізму в Росії.

Згідно з повідомленням, останню ітерацію такої стратегії Путін підписав у 2020 році.

Стратегія 2024 року вперше містить згадки про “русофобію”, яку документ визначає як “недружнє, упереджене та вороже” ставлення та “дискримінаційні дії” щодо російських громадян, мови та культури з боку недружніх до Росії держав.

“Документ 2024 року, на відміну від версії 2020 року, також називає Україну головним джерелом екстремізму і звинувачує її в поширенні неонацистських ідей. У документі зазначається, що Росії необхідно “ліквідувати” джерело екстремістських загроз, яке походить з України”, – йдеться в документів.

За словами аналітиків, згадки в документі про “русофобію” та “дискримінацію” російських громадян, мови та культури також збігаються з нещодавньою тезою міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що така нібито дискримінація з боку нинішньої української влади є “першопричиною” війни Росії проти України, яку необхідно розглянути на будь-яких майбутніх переговорах.

У ніч на 2 січня російські війська обстріляли Степногірськ у Запорізькій області. Унаслідок атаки зруйновано п’ятиповерховий житловий будинок, загинув один чоловік.

1 січня Папа Римський Франциск з вікна Апостольського палацу на площі Святого Петра виголосив молитву про мир “на всіх фронтах”. Понтифік також висловив вдячність тим, хто “працює над перемовинами”.

Воїни ГУР МО України отримали новорічні подарунки від американської благодійної організації “Help Heroes of Ukraine” ― унікальний безпілотний авіаційний комплекс Hazard та автомобіль HMMWV.

1 січня у Росії закрили п’ять аеропортів “з міркувань безпеки”, повідомив речник росавіації Артем Кореняко.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 1 січня. З початку доби відбулося 125 бойових зіткнень.