В ISW спрогнозували, що зупинить просування військ РФ на Авдіївському напрямку

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW прокоментували просування військ РФ після захоплення Авдіївки та спрогнозували, коли воно припиниться.

За даними фахівців, окупати прагнуть використати свої тактичні можливості після захоплення Авдіївки, аби просунутись якомога далі, поки ЗСУ не стануть згуртованішими для стримання наступальних операцій ворога.

Зазначається, що після окупації Авдіївки війська РФ тимчасово знизили темп операцій, проте зараз знову відновили його і продовжують наступати на захід та північний захід від міста.

Зокрема речник Таврійського угруповання військ України Дмитро Лиховій 27 лютого заявив, що російські війська нещодавно збільшили чисельність своїх ударних груп на Таврійському напрямку (Авдіївка через західну Запорізьку область) з невеликих груп розміром до взводів і навіть групи розміром компанії.

На цей час війська РФ зосереджують наступ на захід від Авдіївки в напрямку Бердичі, Орлівки та Тоненького, де українські війська зайняли безпосередні оборонні позиції, щоб прикрити свій відхід з Авдіївки та сприймати наступальні операції Росії.

“Ймовірно, російські війська продовжують спроби наступу, щоб позбавити українські сили перепочинку, який би дозволив Україні створити більш цілісну та важкопроникну лінію оборони в безпосередній близькості від Авдіївки”, – мовиться у звіті фахівців.

В ISW додали, що окупація Авдіївки дала змогу росіянам натиснути на позиції, які ЗСУ займали протягом коротшого періоду, ніж українські позиції в Авдіївці чи далі на захід, і російські сили, ймовірно, зберігають високий оперативний темп, щоб спробувати використати цю тактичну можливість.

На думку аналітиків, росіяни можуть окупувати населені пункти безпосередньо на захід і північний захід від Авдіївки в найближчі тижні, але місцевість і водні об’єкти далі на захід від Авдіївки, зокрема водойма, яка протікає між Бердичами-Семенівкою-Орлівкою, ймовірно, сповільнять подальше просування РФ на даному напрямку.

“Цей складний рельєф, ймовірно, обмежить подальші тактичні досягнення Росії та дозволить українським силам створити підготовлені оборонні позиції, що, ймовірно, призведе до кінцевої кульмінації нинішніх наступальних зусиль Росії в цьому районі, принаймні до тих пір, поки росіяни не посилять свої атакуючі елементи”, – резюмували аналітики.

Американська співачка і авторка пісень Біллі Айліш розповіла про свою сексуальну орієнтацію та незабаром випустить пісню “Lunch” про її закоханість у дівчину.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Стрічка української режисерки Ірини Цілик “Я і Фелікс” за мотивами книжки “Хто ти такий?” військовослужбовця Артема Чеха розпочинає кінотеатральний прокат у Канаді.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.