В ISW спрогнозували, як Кремль може використати заклик невизнаного Придністров’я про захист
Джерело: Інститут вивчення війни
Аналітики ISW зреагували на заяву депутатів невизнаного Придністров’я, які попросили захисту у Росії через “посилений тиск Молдови”.
На думку фахівців, президент РФ Володимир Путін може зробити заяву щодо запиту невизнаного Придністров’я 29 лютого, під звернення до Федеральних зборів Росії.
Аналітики зауважили, що інші російські відомства та посадовці ще напередодні прокоментували звернення з невизнаної території. Зокрема МЗС РФ заявило, що “захист інтересів жителів Придністров’я та співвітчизників Росії є одним із пріоритетів РФ”, пообіцявши “уважно розглянути” запит.
Перший заступник голови комітету Держдуми РФ у справах СНД Костянтин Затулін заявив, що Дума розгляне пропозиції невизнаного Придністров’я за погодженням з Путіним і МЗС Росії, щойно пропозиції надійдуть.
Перший заступник голови комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Олексій Чепа заявив, що звернення невизнаного Придністров’я до Росії мають на увазі економічну допомогу і що про військову допомогу поки що не мовиться. Водночас Чепа додав, що запити Придністров’я сприятимуть “швидшому прийняттю рішень” з боку Росії.
“У будь-якому разі у Росії виникли б проблеми щодо надання військової допомоги невизнаному Придністров’ю, оскільки воно не має виходу до моря та межує з Україною з одного боку та Молдовою (а також Румунією) з іншого”, – мовиться у звіті.
Перший заступник голови Комітету Ради Федерації РФ з міжнародних справ Володимир Джабаров заявив, що Рада Федерації розгляне питання надання гуманітарної допомоги невизнаному Придністров’ю, але “політичне питання” (ймовірно, що йдеться про політичний статус Придністров’я) “поки що не підлягає обговоренню”.
На думку аналітиків, Кремль може використати результати З’їзду депутатів невизнаного Придністров’я, щоб обґрунтувати низку можливих угод, які не є взаємовиключними.
Найімовірнішим розвитком подій може стати те, що Кремль використає запит невизнаного Придністров’я як плацдарм для посилення гібридних операцій, спрямованих на дестабілізацію та подальшу поляризацію Молдови напередодні переговорів щодо вступу Молдови до Європейського Союзу і майбутніх президентських виборів у Молдові у червні та листопаді 2024 р. відповідно.
Найнебезпечнішим варіантом дій може стати формальна анексія Росією невизнаного Придністров’я у майбутньому, щоб виправдати військове втручання проти Молдови в довгостроковій перспективі.
- 28 лютого речник Державного департаменту Метью Міллер зауважив, що Сполучені Штати уважно стежать за ситуацією у невизнаному Придністров’ї звернення так званих депутатів регіону до Росії з проханням “про захист”.
За даними синоптиків у суботу, 23 листопада, в Україні опади у вигляді дощу, мокрого снігу, та снігу.
В каліфорнійській лікарні пацієнт, який, як вважають, був під дією наркотиків, спричинив хаос, залізши на стелю відділення невідкладної допомоги, де застряг і пожежникам довелося його визволяти.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.