В Італії до продажу дозволили борошно з комах

Джерело: The Guardian

В Італії було надано дозвіл на продаж борошна, виготовленого з цвіркунів, призначеного для споживання людьми. Компанія Nutrinsect отримала відповідну ліцензію.

Вирощування цвіркунів розпочалося на заводі у місті Монте-Кассіно у 2020 році. Цвіркунів піддають термічній обробці, заморожують і подрібнюють у порошок.

Генеральний директор Nutrinsect Хосе Франческо Чанні наголосив, що цей метод розведення є екологічно ефективним, оскільки вимагає мало площі, а викиди практично нульові.

Смак цвіркунів відзначається “гарбузовим насінням, фундуком і трохи креветками”, за словами Чанні.

Цвіркунове борошно буде доступним для покупок в магазинах та онлайн за ціною 6 євро за пачку, що приблизно дорівнює 250 гривням.

Раніше Nutrinsect могла продавати це борошно лише як корм для домашніх тварин. Проте з початку 2023 року ЄС дозволив продаж комах для споживання людиною, включаючи цвіркунів. Це викликало критику від італійського уряду, який стурбований можливістю використання комах у традиційних стравах, таких як макарони та піца.

Завершивши процес розробки правил, на початку 2023 року уряд дозволив продаж борошна з цвіркунів для людей, встановивши при цьому правила маркування. Товар повинен мати позначку із зазначенням походження продукту – Acheta domesticus, що в перекладі означає “домашній цвіркун”.

Раніше також повідомлялося, що в супермаркетах Фінляндії буде представлений хліб із цвіркунами. Керівник однієї з найбільших пекарських компаній Фінляндії Маркус Хеллштром наголосив, що цвіркуни є важливим джерелом білка, жирних кислот, кальцію, заліза і вітаміну В12. Одна хлібина містить приблизно 70 сушених домашніх цвіркунів.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.