В Італії викрили низку охоронців тюрем, які катували підлітків
Джерело: Reuters
У Мілані італійська поліція здійснила арешт 13 охоронців тюрми, зокрема 12 з них працювали у в’язниці для неповнолітніх Чезаре Беккаріа. Їх підозрюють у катуванні та жорстокому поводженні з молодими ув’язненими.
Крім арештованих, ще вісьмох тюремних офіцерів тимчасово відсторонено від служби.
Розслідування розпочалося на підставі звітів уповноваженого з прав ув’язнених і включало свідчення неповнолітніх затриманих. До справи додали аудіо- та відеоматеріали з камер спостереження та прослуховування телефонних розмов.
Марчелло Віола, головний прокурор Мілана, назвав цю ситуацію “болючою” та “поганою сторінкою в історії інституцій”. За його словами, затримані охоронці били ув’язнених, уникаючи залишення слідів на тілах, та виправдовували свої дії необхідністю виховання, хоча насправді це було незаконне насильство.
Справа викликала широкий громадський резонанс, а організація захисту ув’язнених Antigone зазначила, що хоча кількість неповнолітніх у в’язницях в Італії відносно невелика, вона швидко зростає. Станом на кінець лютого 2023 року в тюремних центрах утримувалося 532 неповнолітніх, порівняно з 381 у попередньому році.
- Асоціація телеглядачів-католиків Італії обурена новою рекламою, де монахиня їсть чипси замість вівтарного хліба для причастя.
- Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні заявила, що сурогатне материнство є “нелюдським” і закликала до суворіших покарань за це, зокрема штрафів до 1 мільйона доларів і двох років ув’язнення.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.