В Італії викрили низку охоронців тюрем, які катували підлітків

Джерело: Reuters

У Мілані італійська поліція здійснила арешт 13 охоронців тюрми, зокрема 12 з них працювали у в’язниці для неповнолітніх Чезаре Беккаріа. Їх підозрюють у катуванні та жорстокому поводженні з молодими ув’язненими.

Крім арештованих, ще вісьмох тюремних офіцерів тимчасово відсторонено від служби.

Розслідування розпочалося на підставі звітів уповноваженого з прав ув’язнених і включало свідчення неповнолітніх затриманих. До справи додали аудіо- та відеоматеріали з камер спостереження та прослуховування телефонних розмов.

Марчелло Віола, головний прокурор Мілана, назвав цю ситуацію “болючою” та “поганою сторінкою в історії інституцій”. За його словами, затримані охоронці били ув’язнених, уникаючи залишення слідів на тілах, та виправдовували свої дії необхідністю виховання, хоча насправді це було незаконне насильство.

Справа викликала широкий громадський резонанс, а організація захисту ув’язнених Antigone зазначила, що хоча кількість неповнолітніх у в’язницях в Італії відносно невелика, вона швидко зростає. Станом на кінець лютого 2023 року в тюремних центрах утримувалося 532 неповнолітніх, порівняно з 381 у попередньому році.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.