В Італії випав град рекордного для країн Європи розміру

Джерело: Європейська лабораторія сильних штормів (ESSL).

В італійському місті Аццано-Дечімо знайшли кульку криги, що мала 19 см у діаметрі. Такий град вважають рекордним, адже він – найбільший з-поміж тих, які будь-коли випадали у країнах Європи.

Новий рекорд зафіксували лише через тиждень після попереднього, коли в Карміньяно-ді-Брента 19 липня випав град діаметром 16 сантиметрів.

“Всього упродовж 5 днів знову побито європейський рекорд розміру граду: в Італії підтверджено падіння граду у 19 см”, – зазначили в лабораторії.

Зображення: European Severe Storms Laboratory

Новий град діаметром 19 см – дуже близький до світового рекорду, встановленого 23 липня 2010 року у Південній Дакоті (США) – діаметром 20,3 см.

Висока частота випадання граду в Північній Італії узгоджується з результатами досліджень Європейської лабораторії сильних штормів (ESSL), які свідчать, що в цьому регіоні спостерігається найбільше збільшення частоти випадання великого граду в порівнянні з іншими європейськими регіонами за останні десятиліття.

Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.

20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.

Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.

Під час контролю в аеропорту Тегу у Південній Кореї митники змусили 30-річну жінку роздягнутися та показати гігієнічну прокладку. Все через те, що її запідозрили у перевезенні наркотиків.

На фото – перше зображення зірки за межами нашої галактики крупним планом, WOH G64, зроблене інструментом GRAVITY на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії. Фотографію зробили наприкінці життя зірки, коли вона випускає газ і пил, що є останнім кроком перед вибухом.