В Італії заарештували чоловіка за вбивство 50-річної давності

Джерело: The Guardian

В Італії заарештували 65-річного греко-австралійського громадянина, підозрюваного у вбивстві двох жінок, знайдених мертвими у 1977 році в Мельбурні, Австралія. Чоловіка затримали в аеропорту Риму, і поліція планує вимагати його екстрадиції до Австралії.

Джерело: The Guardian

Армстронг і Бартлетт були вбиті в січні 1977 року в Колінгвуді, поки 16-місячна дитина Армстронг спала в іншій кімнаті. Тіла жінок знайшли 13 січня, через три дні. Дитина була в зневодненому стані, але не постраждала. Поліція повідомила, що обидві жінки загинули від численних ножових поранень.

Ці вбивства стали однією з найгучніших нерозкритих справ Мельбурна, що залишалася відкритою протягом десятиліть. Справа привернула увагу багатьох книг і подкастів. У 2017 році було оголошено винагороду в $1 млн за нову інформацію, що може призвести до арешту винних.

Головний комісар Шейн Паттон в суботу описав цю справу як “абсолютно жахливе, жахливе, божевільне вбивство”.

За словами Паттона, поліція роками розшукувала заарештованого чоловіка, визначивши його як “особу, що становить інтерес”.

Через 20-річний термін давності, встановлений грецьким законодавством для висунення звинувачень у вбивстві, і час, що минув до того, як були зібрані достатні докази, чоловік не міг бути звинувачений, поки він перебував у Греції.

Замість цього на нього було видано червоне повідомлення Інтерполу, і італійська влада скористалася цим, взявши його під варту в аеропорту Леонардо да Вінчі в Римі.

Хоча розслідування триває, Паттон сказав, що арешт чоловіка став “важливим проривом”.

“Понад 47 років детективи відділу з розслідування вбивств невтомно працювали над тим, щоб визначити, хто несе відповідальність за смерть Сюзанни Армстронг і Сьюзен Бартлетт”, – сказав комісар.

Паттон сказав, що терміни екстрадиції залежатимуть від італійської влади, але він очікує, що пройде щонайменше місяць, перш ніж поліція поїде до Італії, щоб дати свідчення для обґрунтування екстрадиції.

 

У Центрі протидії корупції заявили, що з антикорупціонером і громадським активістом Віталієм Шабуніними, у домі якого Державне бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки, немає зв’язку. Де він перебуває зараз – його колегам не відомо. 

Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.

Понад 7,5 тисячі дітей уже користуються оновленими укриттями в навчальних закладах на Полтавщині, Чернігівщині, Одещині, Миколаївщині та Дніпропетровщині. Їх відновила і облаштувала Фундація Олени Зеленської. Ще 17 укриттів наразі у процесі реконструкції.

У ДБР відкидають такі звинувачення ЦПК, наголосивши, що їхні обшуки жодним чином не повʼязані з професійною діяльністю Віталія Шабуніна.

Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.