В Києві відкрили благодійну виставку БЖ-ART та тихий аукціон «Митці БЖ-ART проти мороку»

Art Ukraine Gallery на захисті прав художників: у Києві відкрили благодійну виставку зі 100 творів відомих українських митців та тихий аукціон “Митці БЖ-ART проти мороку”.

ТОП-лотом благодійного аукціону є акустична електрогітара, подарована компанією “Valiant Guitar” та розмальована знаменитим сучасним художником БЖ-АRT Павлом Бевзою: 100% коштів від продажу цього музичного артобʼєкту підуть на підтримку митців та їхніх майстерень.

Мета проєкту – показати рівень митців, яких намагаються позбутися певні “культурні” керманичі. Також організатори виставки намагалися під час відкриття відтворити атмосферу майстерень із атрибутами процесу творення мистецтва.

Обʼєднання БЖ-АRT засноване рівно 30 років тому. В його складі – ціла плеяда яскравих особистостей та зіркових художників, таких як Матвій Вайсберг, Юрій Соломко, Максим Мамсиков, Сергій Гай, Владислав Шерешевський, Борис Єгиазарян, Андрій Блудов, Олександр Левич, Ольга Соловйова, Микола Бабак й Євген Матвеєв, Володимир та Микола Журавель і багато інших.

Фото: Art Ukraine Gallery

 

“Керівництво Національної академії мистецтв України вандалить власний мистецький десант. Наразі температура в майстернях 1°C. Нас позбавили електроенергії, опалення та можливості підключення до електростанції. Дії однієї людини знищують художні твори цілого пласту культури та можливість митцям працювати”, – заявив митець, член Всеукраїнської спілки художників БЖ-АRT Матвій Вайсберг під час пресконференції в найбільшій благодійній галереї сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery.  

Загалом в Art Ukraine Gallery на благодійний проєкт для підтримки Всеукраїнської спілки художників БЖ-АRT свої картини представили 30 українських художників. Під час проєкту діятиме відкрита школа мистецтв із майстер-класами від митців БЖ-АRTу.

“Крім повномасштабної війни ми ще й отримали війну в культурі. А відсутність культурної політики в державі та дієвої підтримки митців у такий важкий час – це шлях у нікуди. Сьогодні художникам БЖ-АRT потрібна реальна підтримка, адже у мистецькому секторі є занепокоєння, що світло й тепло вимкнули, щоб у митців не було змоги творити у власних майстернях. А приміщення, де нині знаходиться 80 майстерень, перейшло в інші руки. Наша благодійна ініціатива – це початок радикальніших дій для відстоювання інтересів художників. Ми ставимо собі за мету допомогти зібрати кошти для встановлення автономного опалення й електропостачання у майстернях. Що стосується мотивів даного злочину й підозр щодо бажання певних посадовців заволодіти ним шляхом рейдерства – сподіваюся, що цим займуться відповідні правоохоронні органи”, – наголосила під час пресбрифінгу заслужена діячка мистецтв України, співзасновниця й кураторка Art Ukraine Gallery Наталія Заболотна.

Організатори зазначають, що частину коштів від реалізації картин під час благодійного тихого аукціону художники передадуть до заснованого ними  фонду БЖ-ART, аби оплатити можливість встановлення автономного опалення й електропостачання у майстернях.

Фото: Art Ukraine Gallery

Довідково: В Art Ukraine Gallery представлено близько 300 унікальних творів 50 українських сучасних митців. Загальна площа галереї, яка розташована на території 3-го поверху в ТЦ “Домосфера”, становить 2000 м2. Співзасновниці першої благодійної галереї сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery – відомі громадські діячки: президентка ГО “Фонд гуманітарного розвитку України” Наталія Заболотна та меценатка, очільниця ГО “Відчуй” Людмила Пишна.  Адреса: Столичне шосе, 101.

Співзасновник штучного інтелекту OpenAI Андрій Карпати оголосив про своє рішення залишити компанію.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

Державна дума РФ планує розглянути звернення депутатів невизнаного Придністров’я про “захист” від Молдови, коли воно надійде до російського парламенту.

Російські сили відпрацьовували використання тактичної ядерної зброї на ранній стадії конфлікту з великою державою, згідно з витоком російських військових файлів, які включають сценарії підготовки до вторгнення Китаю.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.