В липні Росія головуватиме в Раді безпеки ООН

Джерело: пресслужба ООН

В понеділок, 1 липня, Росія розпочала своє місячне головування в Раді безпеки ООН (РБ ООН) та скликала перше засідання, щоб затвердити порядок денний на наступний місяць й серед запланованих обговорень – атака на Севастополь.

Востаннє країна координувала роботу ключового департаменту глобальної організації  у квітні 2023 року, що тоді викликало широке засудження через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Під головуванням Росії планується обговорення шляхів “побудови більш справедливого і демократичного світового порядку та шляхів вирішення кризи на Близькому Сході”, а також співпраця між ООН, Організацією Договору про колективну безпеку (ОДКБ), Співдружністю Незалежних Держав (СНД) і Шанхайської організації співробітництва (ШОС), які, які очікується, обговорять в середині липня. 

До того ж постійні представники РФ при ООН Василь Небензя повідомив, що на наступному засіданні РБ ООН буде розглянуто “нещодавню атаку України на цивільну інфраструктуру в Севастополі з використанням тактичних ракет ATACMS, оснащених касетними боєголовками”.

Довідка. Увечері 23 березня повідомляли, що у тимчасово окупованому Криму в Севастополі пролунала низка вибухів. Згодом окупаційний “губернатор” Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що це була “наймасованіша атака за останній час”.  Развожаєв додав, що внаслідок падіння уламків в місті є постраждалі та руйнування.

Telegram-канал “Кримський вітер” заявив, що підписники повідомляють про “прильоти” і пожежу в Козачій бухті, у місці розташування 810 бригади морської піхоти. За даними каналу, “дуже сильний” вибух пролунав у районі Балаклави.

Також із посиланням на підписників повідомляють, що “у Севастополі по кораблях приліт, на мисі Фіолент задимлення, в Інкермані стовп диму”.

Командувач Повітряних Сил ЗСУ Микола Олещук написав в Telegram:

Небо і море одного кольору! Дякую льотчикам та морякам за успішну бойову роботу! Крим – НАШ! Разом – до перемоги!

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.