В липні Росія головуватиме в Раді безпеки ООН
Джерело: пресслужба ООН
В понеділок, 1 липня, Росія розпочала своє місячне головування в Раді безпеки ООН (РБ ООН) та скликала перше засідання, щоб затвердити порядок денний на наступний місяць й серед запланованих обговорень – атака на Севастополь.
Востаннє країна координувала роботу ключового департаменту глобальної організації у квітні 2023 року, що тоді викликало широке засудження через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Під головуванням Росії планується обговорення шляхів “побудови більш справедливого і демократичного світового порядку та шляхів вирішення кризи на Близькому Сході”, а також співпраця між ООН, Організацією Договору про колективну безпеку (ОДКБ), Співдружністю Незалежних Держав (СНД) і Шанхайської організації співробітництва (ШОС), які, які очікується, обговорять в середині липня.
До того ж постійні представники РФ при ООН Василь Небензя повідомив, що на наступному засіданні РБ ООН буде розглянуто “нещодавню атаку України на цивільну інфраструктуру в Севастополі з використанням тактичних ракет ATACMS, оснащених касетними боєголовками”.
Довідка. Увечері 23 березня повідомляли, що у тимчасово окупованому Криму в Севастополі пролунала низка вибухів. Згодом окупаційний “губернатор” Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що це була “наймасованіша атака за останній час”. Развожаєв додав, що внаслідок падіння уламків в місті є постраждалі та руйнування.
Telegram-канал “Кримський вітер” заявив, що підписники повідомляють про “прильоти” і пожежу в Козачій бухті, у місці розташування 810 бригади морської піхоти. За даними каналу, “дуже сильний” вибух пролунав у районі Балаклави.
Також із посиланням на підписників повідомляють, що “у Севастополі по кораблях приліт, на мисі Фіолент задимлення, в Інкермані стовп диму”.
Командувач Повітряних Сил ЗСУ Микола Олещук написав в Telegram:
Небо і море одного кольору! Дякую льотчикам та морякам за успішну бойову роботу! Крим – НАШ! Разом – до перемоги!
- Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов розповів про необхідність продовжувати тиск на ворога, зокрема атакуючи тимчасового окупований Крим із повітря, використовувати морські ударні безпілотники та проводити таємні спецоперації.
- В Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ показали карту з орієнтовними місцями затоплень та пошкоджень російських кораблів.
- Уночі 26 грудня тактична авіація ПС ЗСУ атакувала російський десантний корабель “Новочеркаськ” у ТО Криму.
На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.
Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.
Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.