В липні Росія головуватиме в Раді безпеки ООН
Джерело: пресслужба ООН
В понеділок, 1 липня, Росія розпочала своє місячне головування в Раді безпеки ООН (РБ ООН) та скликала перше засідання, щоб затвердити порядок денний на наступний місяць й серед запланованих обговорень – атака на Севастополь.
Востаннє країна координувала роботу ключового департаменту глобальної організації у квітні 2023 року, що тоді викликало широке засудження через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Під головуванням Росії планується обговорення шляхів “побудови більш справедливого і демократичного світового порядку та шляхів вирішення кризи на Близькому Сході”, а також співпраця між ООН, Організацією Договору про колективну безпеку (ОДКБ), Співдружністю Незалежних Держав (СНД) і Шанхайської організації співробітництва (ШОС), які, які очікується, обговорять в середині липня.
До того ж постійні представники РФ при ООН Василь Небензя повідомив, що на наступному засіданні РБ ООН буде розглянуто “нещодавню атаку України на цивільну інфраструктуру в Севастополі з використанням тактичних ракет ATACMS, оснащених касетними боєголовками”.
Довідка. Увечері 23 березня повідомляли, що у тимчасово окупованому Криму в Севастополі пролунала низка вибухів. Згодом окупаційний “губернатор” Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що це була “наймасованіша атака за останній час”. Развожаєв додав, що внаслідок падіння уламків в місті є постраждалі та руйнування.
Telegram-канал “Кримський вітер” заявив, що підписники повідомляють про “прильоти” і пожежу в Козачій бухті, у місці розташування 810 бригади морської піхоти. За даними каналу, “дуже сильний” вибух пролунав у районі Балаклави.
Також із посиланням на підписників повідомляють, що “у Севастополі по кораблях приліт, на мисі Фіолент задимлення, в Інкермані стовп диму”.
Командувач Повітряних Сил ЗСУ Микола Олещук написав в Telegram:
Небо і море одного кольору! Дякую льотчикам та морякам за успішну бойову роботу! Крим – НАШ! Разом – до перемоги!
- Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов розповів про необхідність продовжувати тиск на ворога, зокрема атакуючи тимчасового окупований Крим із повітря, використовувати морські ударні безпілотники та проводити таємні спецоперації.
- В Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ показали карту з орієнтовними місцями затоплень та пошкоджень російських кораблів.
- Уночі 26 грудня тактична авіація ПС ЗСУ атакувала російський десантний корабель “Новочеркаськ” у ТО Криму.
13 листопада російські війська спробували прорвати українську оборону на Куп’янському напрямку, використовуючи чотири хвилі штурмових груп та близько 15 одиниць техніки. Українські захисники відбили атаку, знищивши бронетехніку ворога та ліквідувавши значну частину особового складу.
Російські окупанти продовжують обстрілювати населені пункти Донецької області. В середу через обстріли загинули двоє мирних жителів, ще сімох — поранено.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та президент Франції Емманюель Макрон під час переговорів у Парижі провели 20-хвилинну розмову щодо України віч-на-віч, без участі широкої делегації помічників, що вказує на політичну чутливість дискусії.
13 листопада у Бундестазі відбулися дебати за участю канцлера Олафа Шольца. Він пообіцяв поставити питання про довіру уряду у грудні, щоб дострокові вибори до парламенту відбулися “наприкінці лютого”. У зверненні до депутатів канцлер також торкнувся теми України.
Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що обмеження електропостачання для промислових підприємств є тимчасовими заходами, викликаними нештатними ситуаціями на об’єктах генерації. За його словами, масові відключення електроенергії для населення не відновлювались.