В Москві делегація з Ірану обговорить «військову співпрацю» з РФ

Джерело: SkyNews

21 серпня до Москви прибула делегація з Ірану для обговорення “двостороннього військового співробітництва в галузі сухопутних військ”, повідомили в міноборони РФ.

Очолював делегацію головнокомандувач армії Ірану Кіумарс Гейдарі, який зустрівся з командувачем сухопутних військ РФ генералом Олегом Салюковим.

Під час зустрічі було “досягнуто домовленостей щодо подальшого зміцнення взаємодії сухопутних військ у різних сферах”, повідомили у російському відомстві.

Наразі іранці надають росіянам безпілотники Shahed 136, нагадав британський аналітик з питань оборони та безпеки професор Майкл Кларк.

На додаток до цих безпілотників іранці використовують танки – Т-72 – та артилерійські системи, аналогічні російським.

Цілком можливо, що Іран може почати надавати балістичні ракети та звичайну зброю, пояснив Кларк.

За його словами, якщо іранці заходять так далеко, то вони ризикують своїми відносинами з рештою світу, співпрацюючи настільки тісно з РФ.

Зауважимо, США наполягають на тому, щоб Іран припинив продавати озброєні безпілотники Росії в рамках обговорення ширшої “неписаної домовленості” між Вашингтоном і Тегераном щодо деескалації напруженості та стримування тривалої ядерної кризи.

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук високо оцінив нещодавню пропозицію озвучену заступницею міністра закордонних справ Ізраїлю Шарен Хаскель передати Україні будь-яку зброю російського виробництва, захоплену ЦАХАЛ у Лівані, Секторі Гази або на Західному березі. 

Адміністрація США дозволила використовувати ракети дальністю до 300 км для ударів по території РФ, це обговорювалося на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.

23 листопада Україна вшановує День пам’яті жертв Голодоморів — трагічну сторінку нашої історії, яка торкнулася…

У МЗС Росії розповіли, якою буде відповідь Москви у разі використання київським режимом далекобійних ракет територією РФ. Зокрема чергові погрози озвучила прессекретарка російського відомства Марія Захарова.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європі потрібна нова стратегія підтримки України у боротьбі з Росією, оскільки нинішня тактика деескалації неефективна.