В Музеї війни вшанували пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії РФ (Фото)

Джерело: Офіс президента та Мінкульт

Сьогодні на території Меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні” відбувся захід з нагоди Міжнародного дня безневинних дітей – жертв агресії та Дня вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Росії проти України.

“Я вкотре звертаюся до міжнародної спільноти: допоможіть нам урятувати наших дітей. Ми не можемо вимірювати ціну їхніх життів вартістю ППО. Тому звертаюся до всіх присутніх: нашим дітям потрібен порятунок. Цей порятунок – захищене небо. Цей порятунок – покарання для їхніх убивць. Цей порятунок – визволення з російського полону 19 тисяч викрадених дітей. Цей порятунок – це зупинення агресії”, – сказала Олена Зеленська.

Перша леді також наголосила, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні загинуло 550 дітей.

Присутні ознайомилися з експозицією “Недописані книги життя”, після чого поклали іграшки на локації “Мартиролог дітей”, вшанувавши пам’ять юних українців, життя яких забрала Росія.

Участь у заході також взяли: міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, координаторка системи ООН в Україні, гуманітарна координаторка Деніз Браун та інші представники міжнародних організацій, очільники й представники агенцій ООН в Україні, посли іноземних держав та урядовці.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.