В МЗС РФ заявили про «успіх на G20» – Макрон спростував оцінку Лавровим декларації саміту
Джерело: DW
10 вересня президент Франції Емманюель Макрон спростував заяву глави МЗС РФ Сергія Лаврова стосовно підсумків саміту G20, що стосуються спільної позиції відносно російського вторгнення в Україну. Глава Франції не вважає підсумкову декларацію зустрічі у верхах дипломатичною перемогою РФ.
Нещодавно глава МЗС РФ позитивно оцінив зміст параграфа у підсумковій заяві саміту G20 щодо оцінки війни РФ проти України. Так, за його словами, “багато в чому завдяки консолідованій позиції глобального Півдня на захист своїх інтересів вдалося не допустити успіху спроби Заходу знову “українізувати” весь порядок денний на шкоду обговоренню нагальних завдань країн, що розвиваються”.
Одначе, Макрон заявив, що насправді Росія опинилася в ізоляції на саміті. Крім того, зустрічі у форматі “великої двадцятки” не є тим місцем, в якому очікується дипломатичний прогрес у врегулюванні військового конфлікту, оскільки він створений для розв’язання економічних проблем.
Своєю чергою, канцлер ФРН Олаф Шольц позитивно відгукнувся про зміст підсумкової декларації. На саміті вдалося знайти чіткі слова, які ясно дають зрозуміти неприйнятність загроз територіальній цілісності держав, зокрема України, з боку їхніх сусідів, наголосив він.
У підсумковій декларації індійського саміту G20 відсутня пряма критика дій РФ, що розв’язала повномасштабну війну проти України. Натомість учасники послалися на Статут ООН та закликали утримуватися від зазіхань на територіальну цілісність та незалежність країн.
Водночас Київ виступив із критикою документа.
Україна вдячна партнерам, які намагалися включити до тексту сильні формулювання. Водночас у частині про агресію Росії проти України “групі двадцяти” нема чим пишатися, — написав речник МЗС Олег Ніколенко. Він назвав очевидним, “що участь української сторони дозволила б учасникам краще зрозуміти ситуацію.
- 9 вересня країни G20 узгодили спільну декларацію за результатами саміту в Нью-Делі.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликає кількох лідерів G20 задовольнити деякі вимоги Росії, щоб спробувати відновити зернову угоду.
- На першій сесії саміту G20, який розпочався в Нью-Делі, індійський прем’єр-міністр Нарендра Моді, у табличці, де вказана назва країни, використав напис “Бхарат” замість “Індія”.
- Лідери G20 погодили спільну заяву після вирішення остаточних розбіжностей щодо вторгнення Росії в Україну та планів США прийняти щорічний саміт у 2026 році.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.