В Нідерландах повідомили, коли передадуть Україні винищувачі F-16
Джерело: інтерв’ю міністерки оборони Нідерландів Кайси Оллонгрен для “Європейської правди”
У міноборони Нідерландів повідомили, коли передадуть обіцяні винищувачі F-16 та які умови спершу повинна виконати Україна.
За словами Оллонгрен, винищувачі передадуть якнайшвидше. Найбільш реалістичний термін – шість-вісім місяців.
“Навчання авіаторів вже розпочалося, але ми маємо його нарощувати, щоб у вас було достатньо підготовленого персоналу для бойового використання винищувачів F-16”, – пояснила посадовиця.
Вона додала, що дуже важливо, аби Україна створила належну інфраструктуру та передову систему озброєнь для винищувача.
Окрім цього тривають перемовини з Вашингтоном щодо всіх кроків, оскільки винищувачі є американською системою озброєнь.
“І ми розуміємо, що на це потрібен час. За нашими оцінками, на навчання треба шість-вісім місяців. Та це вже надзвичайно швидко. Ніхто раніше не робив цього так швидко. Тому я сподіваюся, що вкладемося у цей часовий проміжок”, – зазначила Оллонгрен.
За її словами, малоймовірно, що Україна отримає F-16 у 2023 році, оскільки спершу повинні бути виконані всі передумови, зокрема підготовлені екіпажі, інфраструктура, запчастини та озброєння до винищувачів.
“Зважаючи на це, ми реалістично розраховуємо на наступний рік”, – сказала міністерка.
Крім того, Оллонгрен додала, що точні умови передачі літаків ще обговорюються.
“Ми ще не визначилися з точними умовами, і це залежить не лише від нас. Це також те питання, де Сполучені Штати мають важливий голос. І де голос України також важить”, – заявила вона.
- 24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.