В Нідерландах повідомили, коли передадуть Україні винищувачі F-16

Джерело: інтерв’ю міністерки оборони Нідерландів Кайси Оллонгрен для “Європейської правди”

У міноборони Нідерландів повідомили, коли передадуть обіцяні винищувачі F-16 та які умови спершу повинна виконати Україна.

За словами Оллонгрен, винищувачі передадуть якнайшвидше. Найбільш реалістичний термін – шість-вісім місяців.

“Навчання авіаторів вже розпочалося, але ми маємо його нарощувати, щоб у вас було достатньо підготовленого персоналу для бойового використання винищувачів F-16”, – пояснила посадовиця.

Вона додала, що дуже важливо, аби Україна створила належну інфраструктуру та передову систему озброєнь для винищувача.

Окрім цього тривають перемовини з Вашингтоном щодо всіх кроків, оскільки винищувачі є американською системою озброєнь.

“І ми розуміємо, що на це потрібен час. За нашими оцінками, на навчання треба шість-вісім місяців. Та це вже надзвичайно швидко. Ніхто раніше не робив цього так швидко. Тому я сподіваюся, що вкладемося у цей часовий проміжок”, – зазначила Оллонгрен.

За її словами, малоймовірно, що Україна отримає F-16 у 2023 році, оскільки спершу повинні бути виконані всі передумови, зокрема підготовлені екіпажі, інфраструктура, запчастини та озброєння до винищувачів.

“Зважаючи на це, ми реалістично розраховуємо на наступний рік”, – сказала міністерка.

Крім того, Оллонгрен додала, що точні умови передачі літаків ще обговорюються.

“Ми ще не визначилися з точними умовами, і це залежить не лише від нас. Це також те питання, де Сполучені Штати мають важливий голос. І де голос України також важить”, – заявила вона.

У відкритому зверненні до міжнародної спільноти низка відомих діячів культури та громадянського суспільства заявили про “цілеспрямовану операцію зі знищення ідентичності” тисяч українських дітей, котрих Росія примусово депортувала з окупованих територій.

У 2025 році сума внесків на рахунки Коаліції спроможностей з розмінування України (DMCC) вже досягла 93 млн євро, повідомили під час 14-ї зустрічі робочої групи держав-учасниць Коаліції, що відбулась у Рейк’явіку (Ісландія).

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України допустили безпілотний наземний комплекс PROTECTOR із запасом ходу на 400 км. 

Глава окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов ухвалив рішення про залучення китайського бізнесу до будівництва транспортної інфраструктури у тимчасово окупованому Криму.

29 червня російські війська атакували FPV-дроном цивільне авто на Синельниківщині Дніпропетровської області. Внаслідок ураження загинув заслужений агроном Віктор Костюченко.