У Німеччині схвалили закон про добровільну військову службу 18-річних громадян

Джерело: Reuters

Кабінет міністрів Німеччини в середу, 6 листопада, схвалив проєкт закону, який дозволить армії оцінювати готовність 18-річних громадян країни служити в Бундесвері.

Німеччині прагне відновлювати призов, який скасували в 2011 році, щоб збільшити чисельність своїх військ.

Наразі вона має 180 000 солдатів й планує збільшити армію до 203 000 осіб до 2031 року, а також 60 000 резервістів.

Із припиненням призову Німеччина припинила реєстрацію 18-річних на військову службу.

Мета нового закону полягає в тому, щоб ще раз отримати огляд цих цифр: згідно із запропонованою моделлю, усі чоловіки, яким виповниться 18 років – приблизно 300 000 наступного року – повинні будуть заповнити цифрове опитування щодо свого інтересу до вступу в армію.

Молодим жінкам також буде надіслано опитування, але вони не зобов’язані його проходити.

Колишній заступник голови Консервативної партії Великої Британії Джек Лопресті приєднався до іноземного легіону України, аби допомогти в боротьбі з російським агресором. Лопресті раніше був депутатом парламенту від Філтону та Бредлі Стоук у графстві Глостершир.

У Києві відбудеться прем’єрний показ фільму “Бадрі. Крок у крок”, присвячений пам’яті полеглого українського героя Бадрі Лолашвілі, котрий загинув під час оборони столиці.

У понеділок, 3 лютого, в Україні прогнозується нічна температура від 0 до -4 градусів, удень від -2 до +3 градусів. Внаслідок впливу атмосферних фронтів у більшості областей періодично йтиме невеликий сніг.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 2 лютого. Від початку доби на фронті відбулося 52 бойових зіткнення. Російські війська продовжують зосереджувати зусилля на Покровському та Куп’янському напрямках.

Попри те, що зростання (за активної участі Росії) соціальної напруги та конфліктів через мобілізаційні процеси тривало не один місяць, попри наявність достатньої кількості часу та можливостей і для комунікації з суспільством, і для напрацювання ефективних управлінських рішень, влада, на чолі та починаючи з Верховного головнокомандувача обрала тактику ігнорування проблеми. Наслідком цього стала тривала криза, яка призвела спершу до підпалів армійських авто, а тепер і до вбивства військовослужбовця ТЦК на Полтавщині. Воно буде не останнім, якщо не вжити змін у державній політиці та ставленні до процесів мобілізації.