У Німеччині схвалили закон про добровільну військову службу 18-річних громадян
Джерело: Reuters
Кабінет міністрів Німеччини в середу, 6 листопада, схвалив проєкт закону, який дозволить армії оцінювати готовність 18-річних громадян країни служити в Бундесвері.
Німеччині прагне відновлювати призов, який скасували в 2011 році, щоб збільшити чисельність своїх військ.
Наразі вона має 180 000 солдатів й планує збільшити армію до 203 000 осіб до 2031 року, а також 60 000 резервістів.
Із припиненням призову Німеччина припинила реєстрацію 18-річних на військову службу.
Мета нового закону полягає в тому, щоб ще раз отримати огляд цих цифр: згідно із запропонованою моделлю, усі чоловіки, яким виповниться 18 років – приблизно 300 000 наступного року – повинні будуть заповнити цифрове опитування щодо свого інтересу до вступу в армію.
Молодим жінкам також буде надіслано опитування, але вони не зобов’язані його проходити.
- 13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.
- Данія оголосила про плани вперше поширити військовий призов на жінок і збільшити стандартний термін служби.
- Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.