У Німеччині схвалили закон про добровільну військову службу 18-річних громадян
Джерело: Reuters
Кабінет міністрів Німеччини в середу, 6 листопада, схвалив проєкт закону, який дозволить армії оцінювати готовність 18-річних громадян країни служити в Бундесвері.
Німеччині прагне відновлювати призов, який скасували в 2011 році, щоб збільшити чисельність своїх військ.
Наразі вона має 180 000 солдатів й планує збільшити армію до 203 000 осіб до 2031 року, а також 60 000 резервістів.
Із припиненням призову Німеччина припинила реєстрацію 18-річних на військову службу.
Мета нового закону полягає в тому, щоб ще раз отримати огляд цих цифр: згідно із запропонованою моделлю, усі чоловіки, яким виповниться 18 років – приблизно 300 000 наступного року – повинні будуть заповнити цифрове опитування щодо свого інтересу до вступу в армію.
Молодим жінкам також буде надіслано опитування, але вони не зобов’язані його проходити.
- 13 червня сейм Литви постановив, що до списку призову у країні включатимуть осіб віком від 17 років.
- Данія оголосила про плани вперше поширити військовий призов на жінок і збільшити стандартний термін служби.
- Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині.
Нападник аргентинської збірної та “Інтера Маямі” Ліонель Мессі з 2025 року планує розпочати продаж власної лінії велосипедів.
Кіпр висловив намір приєднатися до Північноатлантичного альянсу. Нікосія переконана, що наявність необхідної інфраструктури та можливостей робить країну привабливою для Вашингтона.
Вищий антикорупційний суд змушений розпочати розгляд справи “плівок ОАСК” заново, позаяк одна з членів колегії пішла у декретну відпустку і виникла необхідність її замінити іншим суддею.
Летючі лисиці, або великі крилани, — унікальні кажани, котрі мешкають у тропічних регіонах, зокрема в Західній Папуа, Індонезія. Вражаючі розмахи крил можуть сягати 1,5 метра, що робить їх одними з найбільших кажанів у світі.
В Україні розпочали перевірки встановлення інвалідності для 1695 посадовців із понад 30 державних органів. Справи, котрі підлягають перегляду, зосереджені на працівниках податкової, прокуратури та митниці. У разі необґрунтованих рішень МСЕК їх переглядатимуть відповідно до постанови уряду.