У Німеччині заарештували підозрюваних у підготовці захоплення влади неонацистами

Джерело: Euronews

Німецька поліція у вівторок, 5 листопада, заарештувала вісьмох членів ультраправої організації  “Саксонські сепаратисти”, підозрюваних у підготовці неонацистського захоплення влади на сході країни.

Згідно із заявою федерального прокурора Німеччини, понад 450 співробітників правоохоронних органів провели обшуки на території землі Саксонія, а також у Польщі, де було заарештовано ймовірного ватажка екстремістської групи.

Підозрюваних, деякі з них неповнолітні, звинувачують у тому, що вони є частиною “Саксонських сепаратистів”, які характеризуються “расистськими, антисемітськими, а в деяких випадках і апокаліптичними ідеями”, заявили прокурори.

Прокуратура заявила, що група планувала захоплення влади в Саксонії та, можливо, інших східних землях Німеччини, щоб “створити урядові та суспільні структури, натхненні націонал-соціалізмом”.

“Навіть етнічні чистки були частиною їхніх нелюдських планів”, – заявив міністр юстиції Німеччини Марко Бушман.

У своїй заяві Бушман додав, що арешти є нагадуванням про те, що німецька конституційна держава та вільний і демократичний порядок “перебувають під загрозою з багатьох сторін”.

Народний депутат від “Слуги народу” Олександр Куницький, ймовірно, виїхав за кордон у відрядження і не повернувся в Україну. Про це 5 листопада повідомило видання Bihus.info з посиланням на власні джерела.

Четверо підлітків зазнали травм, двоє з них – перебувають у важкому стані, внаслідок нападу із використанням сокири в паризькій приміській електричці.

У Генштабі пояснили, чому стаються збої у мобільних телефонах під час тривог. Для підвищення ефективності впливу на противника застосовуються засоби підміни координат супутникової навігації GPS, котрі і спричиняють ці порушення.

Африканські пінгвіни опинилися під загрозою вимирання в дикій природі. Згідно з даними Міжнародного союзу охорони природи, чисельність цих птахів скоротилася на 75% за останні три десятиліття. На сьогодні їх залишилося близько 19,8 тисячі особин, з яких менше ніж 10 тисяч пар здатні до розмноження.

Японські дослідники запустили перший у світі дерев’яний супутник LignoSat, який має показати можливості використання деревини в космічних дослідженнях, зокрема для місій на Місяць і Марс.